گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
گروه نی و دف در مراسم ترحیم بهشت زهرا

در حال حاضر تشریفات عزاداری و مراسم ترحیم، تغییرات خاصی را به چشم خود می‌بیند. طوری که مردم ترجیح می‌دهند از گروه نی و دف در مراسم ترحیم عزیز از دست رفته، استفاده کنند. چون به این شکل، یاد و خاطره فرد فوت شده، برای سالهای متمادی، در ذهن بازماندگان و اقوام ماندگار می‌شود. در این گفتار به دلایل مختلف انتخاب گروه دف و نی در مراسم ترحیم، پرداخته و خدمات این گروه را به شما معرفی خواهیم کرد.

دلیل انتخاب گروه دف و نی در مراسم ترحیم و تشریفات

دف نوازی به همراه نی، یکی از رسوم کهن و قدیمی در کشور ما است که به ویژه در مراسم ختم و یادبود از آن‌ها استفاده می‌کردند. نوای نی بسیار اندوهناک و غمناک است و بازماندگان به منظور تأثیرگذاری بیشتر بر روی مهمان‌ها و همچنین افزایش کیفیت مراسم، از گروه‌های نی و دف استقبال می‌کنند.

در سال های گذشته، مراسم ترحیم عزیزان از دست رفته، بسیار غمبار و اندوهناک برگزار می‌شد و مردم با گریه و زاری، متوفی را بدرقه می‌کردند، اما امروزه بسیاری از اقوام و آشنایان، حال و هوای گریستن را ندارند و بازماندگان می‌خواهند به روش‌های جدیدی، مراسم ترحیم را برپا کنند تا کاملاً ممتاز و خاص به نظر برسند.

انتخاب گروه دف و نی هم بسیار رایج و پرطرفدار شده است. گروه‌های مختلف هنری، متشکل از دف نوازان و آوازخوان‌ها، به مراسم دعوت می‌شوند. دکلمه خوانی به همراه اشعاری در مدح عزیز از دست رفته، از جمله برنامه‌های گروه نی و دف در مراسم هستند و نوازندگان هم آوازخوان را همراهی می‌کنند. در نهایت یکی از بازماندگان درباره متوفی به سخنرانی می‌پردازد.

معمولاً سازهایی که در این تشریفات به کار می‌رود، نی، دف، سه تار، سنتور، عود، تنبور و دیوان است که البته کاملاً مطابق با سلیقه و انتظارات مشتری، نوع عزاداری و شخصیت متوفی و همچنین شأن و منزلت او برنامه‌ریزی می‌شود. اشعار عرفانی و حزن انگیزی از شعرای معروف در وصف فرد فوت شده طنین انداز شده و مهمانان را مجذوب خود می‌کنند.

دلیل این‌که چرا مردم از گروه نی و دف در مراسم عزاداری استفاده می‌کنند، این است که می‌خواهند آداب متفاوتی را ارائه کنند؛ طوری که مهمان‌ها و مدعوین، کمتر دلتنگ و غصه‌دار شوند و البته یاد و خاطره فرد فوت شده هم ماندگارتر شود. استفاده از گروه نی و دف، جلوه خاصی به مراسم ختم می‌دهد و مهمان‌ها حال و هوای عرفانی را تجربه می‌کنند.

به طور کلی هدف اصلی برگزاری تشریفات ختم به گونه‌ای خاص، متفاوت و لاکچری است و معمولاً در چنین مراسمی، حفظ کلاس و پرستیژ از اهمیت بیشتری برخوردار است. این طور که همه عزاداران، لباس‌های متحد الشکل می‌پوشند و در تشریفات حاضر می‌شوند.

دلیل انتخاب گروه دف و نی در مراسم ترحیم و تشریفات

ترحیم و تشریفات: اعزام گروه نی و دف به مراسم شما

اگر به دنبال اجرای گروه نی و دف در مراسم یادبود عزیز از دست رفته خود هستید، گروهی از هنرمندان با تجربه برای شما اعزام خواهند شد و اجرای حرفه‌ای و با کیفیتی را برای مشتریان خود ضمانت خواهند کرد.

امکانات و خدمات متعدد و مختلفی، متناسب با تشریفات شما که شامل موارد زیر است:

  •  مداحی عادی
  •   مداحی عرفانی
  •   دکلمه خوانی
  •  شعر خوانی
  •  نواختن دف، نی و انواع آلات موسیقی مجاز
  •  سیستم صوتی حرفه‌ای

گروه نی و دف به هرجایی که مد نظر شماست، اعزام خواهد شد؛ از بهشت زهرا گرفته تا شهرهای مختلف، امکان اعزام وجود دارد که البته شرایط خاصی از قبل، جهت توافق، اعلام می‌شوند. سیستم صوتی، تعداد نوازندگان و به طور کلی اجرای برنامه گروه نی و دف، به کیفیت مراسم ختم، تعداد مهمانان، سالن و فضای اجرا و بودجه مورد نظر شما بستگی دارد. همچنین قیمت‌ها بسیار منصفانه در نظر گرفته شده‌اند.

نمونه کار گروه هنرمند و مجرب این مجموعه را می‌توانید در سایت ببینید و بعد از تائید و تصمیم نهایی، کافی است که با همکاران تماس بگیرید.

ترحیم و تشریفات: اعزام گروه نی و دف به مراسم شما

قیمت خدمات نی و دف در مراسم ترحیم

کیفیت اجرای نی و دف با توجه به حساسیت مراسم، بسیار اهمیت دارد. بنابراین معمولاً از گروه‌های هنرمند با تجربه و کارکشته دعوت می‌شود. البته با توجه به نیازها و انتظارات مشتریان، برنامه ریزی‌ها متفاوت است. بنابراین قیمت‌ها هم بالطبع تغییر می‌کنند.

اجرای برنامه به صورت تکی و گروهی امکان پذیر است و البته کیفیت کار گروهی به مراتب بالاتر  و بهتر خواهد بود. از طرفی تجهیزات به کار رفته هم در تعیین قیمت خدمات تأثیرگذار هستند. در پایان خاطر نشان می‌شود، چنانچه به دنبال گروه دف و نی در مراسم ترحیم و تشریفات بهشت زهرا یا اجاره اکو و مداح بهشت زهرا هستید، گروه تشریفات همراه با نوازندگان مجرب، سریعاً در محل اجرا اعزام می‌شوند و مجلسی به یادماندنی و متمایز را برای شما فراهم می‌کنند.

نوشتن دیدگاه