گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
سهمیه میلگرد با پروانه ساختمان از زبان آهن 28

افرادی که در زمینه ساخت و ساز فعالیت می کنند به خوبی از چالش های این صنعت آگاه هستند. یکی از بزرگترین چالش ها در این حوزه، نوسانات قیمت مصالح و مواد مورد نیاز است. از اجزای بسیار پرکاربرد در این صنعت، می توان به میلگرد اشاره کرد که تامین آن برای هر پروژه عمرانی ضروری است.

تغییرات قیمتی مداوم میلگرد می تواند دردسر های زیادی برای ساختمان سازی ایجاد کند. به همین علت این مصالح به صورت سهمیه بندی شده ارائه می شوند، این امر به مدیریت نوسانات کمک می کند. در این مقاله، تمام موارد مورد نیاز شما در رابطه با دریافت این سهمیه با پروانه ساختمان را شرح می دهیم.

نرخ سهمیه میلگرد با پروانه ساختمان

هدف از ایجاد قانون سهمیه بندی این مصالح نظارت دقیق بر توزیع و معاملات آن است. بر این اساس محصولات صرفا به دست مشتریان حقیقی و افرادی که به آن احتیاج دارند می رسد و دست دلالان تا حدود زیادی کوتاه می شود.

همانطور که می دانید مشتریان اصلی و در واقع بازار هدف این مصالح، ساختمان سازان هستند و هدف دولت از این کار نیز تامین نیاز های آنان است. بر این اساس این افراد می توانند با استفاده از پروانه ساختمان و طبق شرایطی که برای آنان وضع شده است، میلگرد مورد نیاز خود را تهیه کنند.

برای تهیه سهم خود این افراد باید از طریق اتحادیه های آهن آلات سراسر کشور و یا بورس اقدام کنند.  روال کار به این صورت است که برای هر یک هزار متر مربع از زیربنای ساختمان مورد نظر، پنجاه کیلوگرم آهن با نرخ دولتی تصویب شده اختصاص می یابد. این مقادیر را به راحتی با ارائه مجوز ساخت می توان تهیه کرد.

نرخ سهمیه میلگرد با پروانه ساختمان

قیمت میلگرد دولتی چقدر است؟

شاید به کار بردن قیمت میلگرد دولتی، عبارت مناسبی نباشد؛ زیرا تعیین قیمت توسط دولت می تواند باعث آشفتگی بازار شود. در عوض تعیین و وضع قوانین مناسب و نظارت درست بر اجرای آن می تواند کمکی بزرگ به حفظ نظم و قیمت در بازار کند. اگر پیگیر قیمت روز آهن آلات باشید متوجه می شوید که ممکن است قیمت میلگرد امروز با فردا نیز متفاوت باشد. از این رو دولت با این روش توزیع می تواند به ثبات قیمت و همچنین تضمین تهیه نیاز های سازندگان کمک کند.

وقتی تحویل این آهن آلات تنها با جواز ساخت باشد، تولیدکنندگان نمی توانند محصولات خود را احتکار کنند و مجبور به عرضه آن ها می شوند. همچنین ایجاد قیمت های دروغین و عرضه و تقاضا های نامعقول در بازار شکل نخواهد گرفت. در سایت آهن 28 به راحتی می توانید از قیمت روز انواع آهن آلات اطلاع پیدا کنید و مواردی مانند میلگرد زاگرس قیمت مناسب را در صورت نیاز تهیه نمایید.

مزیت خرید میلگرد با پروانه ساختمان

همانطور که اشاره کردیم، ایجاد عرضه و تقاضا های کاذب یکی از راه های تغییر قیمت در بازار است. گاهی تولید کنندگان یا افراد سودجو با این روش موجب افزایش چندین برابری قیمت یک محصول می شوند. بنابراین می توان اینگونه بیان کرد که از مزیت های خرید با مجوز ساخت، جلوگیری از موارد این چنینی و کنترل بهتر بازار آهن آلات است.

از موارد دیگری که موجب افزایش قیمت این محصول در بازار می شود، احتکار آن است. احتکار زمانی رخ می دهد که افراد یا شرکت هایی به این محصول به عنوان یک کالای سرمایه ای نگاه کنند. در این صورت با خرید بی رویه و عدم فروش باعث ایجاد کمبود مصنوعی محصول در بازار می شوند. این قضیه موجب می شود تا دست خریداران واقعی از این مصالح کوتاه بماند. در این مواقع با ایجاد نظام سهمیه بندی مناسب، می توان خریداران اصلی را که مجوز دارند شناسایی کرد و بدون ایجاد هزینه های اضافی، آهن آلات مورد نیاز را در اختیار آنها قرار داد.

مزیت خرید میلگرد با پروانه ساختمان

سهمیه میلگرد دولتی با پروانه ساختمان

همانطور که گفتیم در مجموع این روش برای تهیه میلگرد مزایای زیادی برای سازندگان انبوه و خرد دارد و روشی مطمئن برای جلوگیری از ضرر و زیان در امر ساخت و ساز به شمار می آید. در سایت آهن 28 ما شرایط مناسبی را برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در صنعت ساخت و ساز فراهم کرده ایم تا با خیالی آسوده و اطمینان خاطر آهن آلات مورد نیاز خود را بررسی و تهیه کنید.

شما به راحتی می توانید میلگرد مورد نیاز خود را از کارخانه های گوناگون و با کمک از مشاوران آهن 28 انتخاب کنید و سفارش دهید. همچنین می توانید قیمت تمام آهن آلات را به صورت آنلاین و به روز در هر زمانی مشاهده کنید و از تغییرات قیمتی آگاه شوید. 

نوشتن دیدگاه