گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
چگونه بلیط لحظه آخری بگیریم

بلیط‌های هواپیما برای مسافرت به روش‌های مختلفی عرضه می‌شوند. انواع مختلف آنها شامل سیستمی، چارتر و بلیط‌ لحظه آخری هستند. منظور از چارتر آن دسته از بلیط‌هایی هستند که توسط آژانس‌های مسافرتی از شرکت پیش‌خرید می‌شوند. آژانس‌های مسافرتی بلیط‌ها را با نرخ معینی پیش‌خرید می‌کنند و سپس آنها را به مشتری عرضه می‌کنند، اما برخی مواقع همه بلیط‌های چارتر به فروش نمی‌رسند و آژانس متحمل ضرر سنگینی می‌شود؛ به همین‌جهت نیز بلیط‌های باقی مانده را با نرخ کمتری در لحظه آخر به‌ فروش می‌رسانند.

در پاره‌ای اوقات بلیط‌های کنسلی نیز در لیست بلیط‌های مخصوص لحظه آخر به فروش می‌رسند، بنابراین شما برای بسیاری از مقاصد پر گردشگر می‌توانید بلیط لحظه آخری ارزان تهیه کنید. البته این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که همیشه و در همه اوقات و برای تمام مقصدها این بلیط‌ها ارزان قیمت‌تر از بلیط‌های چارتر نیستند، بلکه برخی مواقع ممکن است قیمت آنها بیشتر نیز باشد. همچنین بهتر است که خرید خود را به دقیقه نود ‌و‌ لحظه آخر موکول نکنید، زیرا ممکن است این قبیل بلیط‌ها در دسترس شما نباشند و از پرواز جا بمانید.

مزیت گرفتن بلیط لحظه آخری

خرید بلیط لحظه آخری مزیت‌های زیادی دارد که در اینجا به چند مورد از آنها به صورت مختصر اشاره کرده‌ایم تا اگر شما نیز در دقیقه آخر به فکر سفر افتادید و یا اینکه به فکر خرید این بلیط هستید، در مورد مزیت‌ها و نحوه خرید آن بیشتر اطلاع داشته باشید.

اولین مزیت خرید بلیط لحظه آخری قیمت مناسب‌تر آن است، البته به یاد داشته باشید که همیشه اینگونه نیست و گاهی هم استثنا وجود دارد و این بلیط‌ها از بلیط‌های چارتر و سیستم گران‌تر هستند، اما در اغلب موارد لحظه آخری‌ها قیمت مناسب‌تری دارند و با عنوان بلیط ارزان قیمت به فروش می‌رسند.

مزیت دوم این نوع بلیط برای کسانی است که برنامه سفر منعطف دارند، به عنوان مثال ممکن است برنامه‌های شما به گونه‌ای باشد که در لحظه آخر سفرتان قطعی شود پس احتمالا در ساعات آخر می‌توانید بلیط خود را رزرو کنید و یا بخرید، به همین جهت نیز بلیط‌های مخصوص لحظه آخری می‌توانند بسیار کمک کننده باشند و شما با خرید آنها به برنامه سفر خود برسید.

 مزیت گرفتن بلیط لحظه آخری

مهم ترین مزیت بلیط لحظه آخری این است که شما قیمت کمتری می پردازید ولی خدمات پروازی مشابه و هم تراز با سایر مسافران دریافت می‌کنید.

قبل از اینکه به معرفی سایت‌های ارائه کننده بلیط لحظه آخری بپردازیم، بهتر است که در مورد نحوه خرید آنها بیشتر صحبت کنیم. دقت کنید که برای خرید این بلیط شما باید انواع مختلف پروازها را رصد کنید و در یک بازه زمانی مشخص ارزان ‌ترین پروازها را پیدا کنید، سپس در وب سایت آژانس گردشگری یا آژانس هوایی، می‌ توانید لیست پروازهای لحظه آخری را ببینید و از بین آنها بلیط خود را پیدا و خریداری کنید. به خاطر داشته باشید که این بلیط‌ها اغلب مخصوص مسیرهای پر تردد و پر مسافر هستند و زمانی که فصل سفر نباشد، بیشتر وجود دارند. فراموش نکنید اگر سفر شما حیاتی و مهم است به هیچ عنوان به امید پیدا کردن بلیط لحظه آخری، خرید خود را به تعویق نیندازید و حتما از قبل سفر خود را برنامه‌ ریزی کرده و بلیط را خریداری کنید؛ چرا که ممکن است هیچ بلیط لحظه آخری پیدا نشود.

معرفی سایت های ارائه کننده بلیط لحظه آخری

سایت‌ های ارائه کننده بلیط لحظه آخری شامل انواع مختلف سایت‌های گردشگری هستند که اغلب بلیط‌های سیستمی را پیش‌خرید کرده و به عنوان چارتر می‌فروشند. همانطور که گفتیم بلیط‌های چارتر در برخی از اوقات به صورت ناقص به فروش می‌رسند و برخی از آنها خالی باقی می‌ مانند؛ بنابراین آژانس مجبور می‌ شود آنها را به صورت لحظه آخری و با قیمت ارزان ‌تر بفروشد.

 معرفی سایت های ارائه کننده بلیط لحظه آخری

گاهی اوقات نیز بلیط‌های کنسلی در این دسته جای می‌ گیرند. خرید این بلیط‌ها مزایای زیادی دارد، اما دقت کنید که معایبی نیز دارند که از جمله آنها قیمت یکسان بلیط برای بزرگسالان و کودکان است.

یکی دیگر از معایب بلیط‌های لحظه آخری این است که چون اغلب آنها در ساعات انتهایی مانده به پرواز به فروش می‌رسند، به ندرت قابلیت کنسلی دارند و در صورت وجود امکان کنسلی نیز جریمه بالایی دارند، بنابراین شما قبل از خرید این بلیط‌ها باید به این مسئله نیز فکر کنید.

بهتر است که برای خرید این نوع بلیط از سایت‌ها و آژانس‌های معتبر اقدام کنید تا در مورد قیمت آنها خیالی آسوده داشته باشید. البته اگر چند مرتبه از این نوع بلیط‌ها خریداری کنید متوجه حدود قیمت‌ها و تفاوت قیمتی سایت‌های مختلف نیز خواهید شد. یکی از سایت‌های معتبر در زمینه اطلاعات سفر، گردونه گردی است که شما با مراجعه به آن می‌توانید به یک بانک اطلاعاتی سفر عالی دسترسی پیدا کنید.

نوشتن دیدگاه