گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
برای سفر به دبی چی ببریم؟ نکات مهم برای سفر به دبی

بدون شک دبی یکی از بهترین شهرهای گردشگری نزدیک به ایران است. با این حال سفر به دبی سفری ارزان قیمت نبوده و فقط افرادی که بودجه کافی برای سفرهای خارجی دارند، می توانند به دبی سفر کنند. به خصوص اگر در نظر افراد رزرو هتل های لوکس و 5 ستاره دبی باشد، هزینه های سفر به این شهر بسیار افزایش پیدا می کند. بنابراین، اگر قصد سفر به دبی را دارید، باید با هر روشی که می توانید در هزینه های خودتان صرفه جویی کنید. برای سفر به دبی، باید وسایل خاصی را به همراه داشته باشید تا نیازی به خرید آن ها با درهم امارات در دبی را نداشته باشید. خلاصه بگوییم که هر چقدر خریدتان را به حداقل برسانید، هزینه های سفر شما نیز کاهش پیدا می کنند. بنابراین، باید حتما با وسایل مورد نیاز برای سفر به دبی آشنایی داشته باشید تا با خیالی راحت عازم این شهر شوید.

وسایل مورد نیاز برای سفر به دبی

شهر دبی پر از مراکز تفریحی و تجاری متنوع است. حتی اگر هیچ وسایل خاصی را به همراه خودتان به دبی نبرده باشید، باز هم می توانید از طریق این مراکز تفریحی و تجاری، هر آن چیزی که نیاز دارید را بخرید. اما همانطور که می دانید ارزش پول ایران بسیار پایین است و شاید مجبور شوید به قیمت یک کاپشن برند و لوکس در ایران، یک لباس زیر کوچک در دبی بخرید. بنابراین، وسایل مورد نیاز برای سفر به دبی، با وسایلی که برای سفرهای داخلی تهیه می کنید؛ کاملا متفاوت اند. شما باید هر آن چیزی که مورد نیاز دارید را به همراه خودتان ببرید تا نیازی به خرید آن ها با قیمت بالا نداشته باشید.

شال و روسری

بله می دانیم که در دبی حجاب اجباری نیست و به اختیار خودتان می توانید هر پوششی داشته باشید؛ اما گاهی اوقات برای بازدید از جاذبه های فرهنگی نیاز به یک سرپوش مناسب دارید. به طور مثال، مسجد شیخ زاید، یکی از مسجدهای بسیار خاص دبی است که بازدید از آن را به شدت پیشنهاد می کنیم. به خصوص اینکه بازدید از آن رایگان است. قطعا نمی توانید با پوشش نامناسب وارد این مسجد شوید. پس حتما یک شال یا روسری معمولی در چمدان خودتان بگذارید تا اگر نیاز شد، بتوانید از آن استفاده کنید.

شال و روسری

لباس مناسب فصل

دبی جزء شهرهای گرم و شرجی است. بنابراین، به شما حق می دهیم که به دنبال لباس های تابستانه برای سفر به دبی باشید. اما یک نکته را فراموش نکنید و آن هم این است که همیشه لباس های کوتاه و بدون پوشش، برای روزهای گرم دبی گزینه خوبی نیستند و حتی ممکن است باعث آفتاب سوختگی شما شوند. از طرف دیگر، باید توجه داشته باشید که برای مراجعه به برخی از مراکز در دبی، نیاز به پوشیدن لباس های کامل دارید.

پس سعی کنید که از هر نوع لباسی حداقل یک یا دو دست بردارید. اگرچه در دبی آزادی عمل زیادی برای انتخاب پوشش وجود دارد، ولی برای اینکه بتوانید به مناطق لوکس این شهر وارد شوید، باید پوشش مناسبی نیز داشته باشید. از این رو حتما هم لباس های راحتی در چمدان خودتان بگذارید، هم لباس های رسمی مانند کت و شلوار.

لباس شنا

یکی از وسایل مورد نیاز برای سفر به دبی، لباس شنا است. حیف است که به دبی سفر کنید و آب تنی در دریای آن نداشته باشید. اگر اهل شنا و بازی های آبی هستید، حتما برای خودتان و خانواده خود لباس شنا به همراه داشته باشد. محدودیت چندان برای پوشیدن لباس های شنای باز وجود ندارد. ولی اگر دوست دارید پوشیده به نظر برسید، لباس های شنای پوشیده به همراه داشته باشید. یک نکته مهم برای افرادی که قصد آفتاب گرفتن در کنار ساحل را دارند، این است که آفتاب دبی بسیار سوزان است و باعث تیره شدن پوست شما می شود. پس اگر نمی خواهید خیلی برنزه شوید، کافیست که یک رویه نخی را نیز برای پس از آفتاب گرفتن همراه داشته باشید و آن را بپوشید.

لباس مناسب طبیعت گردی

بعضی از افراد نیز با هدف طبیعت گردی به دبی سفر می کنند و دوست دارند که به سافاری و صحرای دبی بروند. اگرچه هوای صحرا در دبی گرم است، اما اگر لباس مناسب به همراه داشته باشید، پشیمان نمی شوید. چون پاها و دستان شما به شدت در معرض گزش حشرات هستند و اگر لباس بلند نپوشیده باشید، اذیت می شوید. از طرفی شب های طبیعت دبی ممکن است نسبت به روزهای آن سردتر باشند. پس باید حتما لباس مناسب و گرم نیز به همراه خودتان داشته باشید.

کلاه نقابدار

صورت شما در دبی همواره در معرض آفتاب مستقیم و آفتاب سوختگی است. اگر به دنبال وسایل مورد نیاز برای سفر به دبی هستید، باید حتما یک کلاه نقابدار را به لیست وسایل مورد نیاز خودتان اضافه کنید. در روزهای گرم بهار و تابستان، استفاده از کلاه نقابدار مناسب ضروری است و ممکن است ساعات زیادی از طول روز را به آن نیاز داشته باشید. ولی در پاییز و زمستان نیاز شما به این کلاه کمتر می شود. اما باز هم آفتاب ظهر دبی می تواند بدون کلاه شما را اذیت کند.

کلاه نقابدار

عینک آفتابی

همانطور که نور آفتاب باعث سوختن صورت شما می شود، می تواند تاثیر بدی روی چشمان شما نیز داشته باشد. برای جلوگیری از این اتفاق، باید از عینک آفتابی مناسب استفاده کنید. عینک های آفتابی می توانند از چشمان شما محافظت کنند و همچنین تکمیل کننده استایل شما باشند. بنابراین، حتما یک عینک آفتابی باکیفیت به همراه خودتان داشته باشید.

ضد آفتاب مناسب

ضد آفتابی که در کشور ایران مورد استفاده قرار می دادید، احتمالا برای دبی کارایی چندانی ندارد. چرا که آفتاب دبی متفاوت از آفتاب ملایم کشور ایران است. سعی کنید که از ضد آفتاب هایی استفاده کنید که دارای SPF مناسب و بالایی هستند. در غیر این صورت ممکن است آفتاب و اشعه های مضر آن تاثیر بدی روی سلامت پوست شما داشته باشند. اس پی اف ضد آفتاب باید حداقل 30 باشد. اما ما پیشنهاد می کنیم که از ضد آفتاب هایی که دارای حداقل اس پی اف 60 هستند برای سفر به دبی استفاده کنید.

شارژر گوشی و لپ تاپ

اگر قصد سفر به دبی را دارید، باید حتما شارژر وسایل الکترونیکی خودتان را به همراه داشته باشید. ابتدا مشخص کنید که قرار است چه وسایلی را با خودتان ببرید؟ لپ تاپ، دوربین تصویربرداری و گوشی. هر کدام از این لوازم الکترونیکی ممکن است در طول سفر شما مورد نیازتان شوند و قطعا تمام شدن شارژ آن ها برای شما یک دغدغه بزرگ است. پس حتما شارژر وسایل الکترونیکی خودتان را به همراه داشته باشید.

پماد ضد گزش پشه

دبی به دلیل داشتن آب و هوای گرم، دارای پشه های کوچک و زیادی است. اکثر شما نیز دوست دارید که پوشش آزادتری در دبی داشته باشید و همین موضوع می تواند باعث گزش شما توسط پشه ها شود. اگر می خواهید خیلی زود از شر خارش این گزیدگی ها رها شوید، کافیست که از پماد ضد گزش پشه استفاده کنید. برخی از اسپری ها نیز هستند که وقتی روی پوست زده می شوند، دیگر حشره ها تمایلی به گزیدن شما نخواهند داشت.

پماد ضد گزش پشه

مرطوب کننده

اگر از آن دسته از افراد هستید که با قرار گرفتن در آب و هوای گرم با مشکل خشکی پوست مواجه می شوید، حتما یک مرطوب کننده قوی به همراه خودتان ببرید.

لوازم بهداشتی و آرایشی

یک شنای دلچسب در استخر و یا دریا می تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی در سیستم تناسلی بانوان شود. بنابراین، حتما ژل بهداشتی همراه خودتان داشته باشید که هر بار خودتان را با آن بشویید. سایر لوازم بهداشتی و آرایشی مورد نیاز خودتان مانند ادکلن، اسپری بدن، کرم های آرایشی، رژ لب و سایر لوازم بهداشتی را به همراه داشته باشید. هتل های دبی لوازم بهداشتی معمولی مانند شامپو و صابون را به شما می دهند. ولی اگر عادت دارید هر روز به حمام بروید، یک شامپوی کوچک همراه خودتان داشته باشید. چون ممکن است شامپوی هتل برای شما کافی نباشد.

لباس زیر کافی

هوای دبی خیلی گرم و مرطوب است و می تواند باعث بو گرفتن لباس های شما و همچنین عرق کردن بدنتان شود. حتما لباس زیر کافی و جوراب به همراه خودتان داشته باشید تا نیازی به شستشوی آن ها در هتل نداشته باشید.

یک بطری آب

هزینه خرید یک آب معدنی کوچک برای مردم دبی، زیاد نیست. ولی به دلیل کم ارزش بودن پول ما، شاید خرید آب معدنی هزینه های زیادی را به همراه داشته باشد. به همین خاطر، توصیه می کنیم یک بطری آب به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز در هر جایی که آب آشامیدنی بود، بطری خودتان را پر کنید. پس یک بطری آب را در لیست وسایل مورد نیاز برای سفر به دبی قرار دهید.

 

نوشتن دیدگاه