گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
برای سفر به دبی دلار ببریم یا درهم

بدون شک، دبی به عنوان مقصد گردشگری در کشور امارات، بهترین گزینه است. امکانات فوق العاده در دبی و همچنین وجود تفریحات دریایی خاص به شما این امکان را می‌دهد تا لذت زیادی از سفر خودتان به دبی ببرید، اما یکی از سوالات رایج از سوی مسافرانی که قصد عزیمت به دبی را دارند، این است که برای سفر به دبی دلار ببریم یا درهم؟ در پاسخ به این سوال باید توضیحات جامعی را در مورد مزایا و معایب بردن دلار و درهم به دبی به شما ارائه کنیم. پس اگر می‌خواهید برای سفر به دبی آماده شوید، این مقاله را از دست ندهید.

واحد پول دبی چیست؟

قبل از سفر به هر کشور و شهر خارجی باید بدانید که واحد پول آن شهر چیست؟ دبی به عنوان یکی از شهرهای واقع در امارات، دارای واحد پول درهم است. برای این‌که بتوانید در این کشور خرید کنید و هزینه تاکسی را بپردازید، نیاز به درهم خواهید داشت. شاید این موضوع، این باور را به ذهن شما بیاورد که بهترین ارز برای سفر به دبی، درهم است، اما توجه داشته باشید که گزینه‌های بهتری هم وجود دارند.

در سفر به دبی و امارات چه پولی ببریم؟ 

همان‌طور که در بخش قبل توضیح دادیم، واحد پول دبی و امارات درهم است. به همین دلیل بسیاری از مسافرانی که قصد سفر به این کشور را دارند، تصور می‌کنند که باید درهم همراه خودشان داشته باشند. با این حال بعضی از مسافران هم دلار به همراه خود می‌برند و خوشبختانه از این موضوع خیلی سود می‌کنند. پس سوال اصلی اینجاست که برای سفر به دبی، دلار ببریم یا درهم؟

واحد پول دبی چیست؟

طبق تجربه، دلار بهترین ارزی است که می‌توانید برای سفر به دبی همراه داشته باشید. با این حال بهتر است به غیر از دلار، از یورو و پوند هم برای سفر به دبی استفاده کنید. البته این بدین معنی نیست که مراکز خرید، تاکسی‌ها و...، دلار یا سایر ارزها را پذیرش می‌کنند. بلکه به این معناست که می‌توانید بعد از سفر به دبی، دلار یا هر واحد ارز دیگری را که دارید، چنج کنید.

بنابراین، پیشنهاد ما این است که برای سفر به دبی، به جای این‌که در ایران پول تومان خودتان را به درهم تبدیل کنید، مقداری دلار در کشور ایران بخرید و آن را به امارات ببرید. در این صورت می‌توانید در صرافی‌های معتبر داخل دبی، به راحتی دلار را به درهم تبدیل کنید. نکته آخری که باید در این بخش به شما بگوییم، این است که به محض رسیدن به فرودگاه دبی، برای این‌که به هتل بروید یا خودتان را به صرافی برسانید، نیاز به مقداری درهم هم خواهید داشت. بنابراین به اندازه یک یا چند کرایه تاکسی درهم همراه داشته باشید، اما عمده پول خودتان را به دلار تبدیل کنید.

برای سفر به دبی چقدر پول ببریم؟        

سوال رایج دیگری که از سوی مسافران دبی پرسیده می‌شود، این است که برای سفر به دبی چقدر پول همراه خودشان ببرند. واقعیت این است که هر چقدر هم عدد و ارقام به شما ارائه کنیم، باز هم ممکن است نتوانید به درستی پول به همراه خودتان داشته باشید. چون اولاً تورم در همه کشورها وجود دارد و قطعاً پولی که الان برای سفر به دبی نیاز است در سال آینده بیشتر خواهد بود. دوماً خدماتی که شما قرار است در دبی دریافت کنید با خدماتی که دیگر افراد دریافت می‌کنند، متفاوت است. بنابراین ممکن است با مقدار اندکی پول، بتوانید یک سفر خوب در دبی داشته باشید، اما دوست شما برای این‌که به دنبال یک سفر لاکچری است، به چندین برابر پول شما نیاز دارد.

مدت زمان اقامت شما هم تأثیر زیادی روی میزان پولی که باید به همراه داشته باشید، می‌گذارد. برای یک اقامت 10 روزه در دبی، به طور متوسط باید حدود 1500 دلار برای هر نفر پول به همراه داشته باشید. البته این مقدار پول مخصوص افرادی است که سفر متوسط رو به خوب دارند، اما اگر بخواهید از امکانات لوکس در دبی استفاده کنید، باید پول بیشتری به همراه داشته باشید. به طوری که پیشنهاد می‌شود برای چنین سفرهایی، حداقل 3500 دلار آمریکا پول به همراه خودتان ببرید.

برای سفر به دبی چقدر پول ببریم؟  

برای سفر به دبی چقدر ارز دولتی تعلق می گیرد؟

یکی از بهترین روش‌ها برای تأمین ارز جهت سفر به کشورهای خارجه، دریافت ارز دولتی است. اگرچه در سال‌های اخیر، کمی گرفتن ارز دولتی سخت شده و همه افراد نمی‌توانند به راحتی این کار را انجام دهند. با این حال باز هم با وجود ارزان بودن ارزهای دولتی، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که ارز دولتی تنها سالی یکبار به مسافران داده می‌شود و نمی‌توانید دو بار در سال آن را دریافت کنید.

مبلغ ارز دولتی هم در بازه‌های زمانی مختلف تغییر می‌کند. در حال حاضر برای اینکه به دبی سفر کنید باید ویزا داشته باشید و برای سفر به کشورهای به همراه ویزا، 500 یورو ارز دولتی تعلق می‌گیرد. این ارز 7 روز قبل از سفر و روز پرواز به شما داده می‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید. در نظر داشته باشید که این 500 یورو قابل تبدیل به دلار هم هست. یعنی می‌توانید معادل آن، دلار دریافت کنید. مدارک مورد نیاز برای دریافت ارز دولتی جهت سفر به دبی عبارتند از:

  • کپی کارت ملی و اصل آن
  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و کپی آن
  • اصل ویزا
  • بلیط دبی با مهر آژانس هوایپمایی و کپی آن
  • فرم درخواست ارز حضوری یا اینترنتی
  • شماره تلفن همراه
  • شماره حساب بانکی معتبر
  • معادل ریالی قیمت روز دلار به اضافه کارمزد بانک
  • اصل رسید واریز عوارض خروج از کشور

نکته مهمی دیگری که لازم می‌دانیم به شما یادآوری کنیم، این است که برای دریافت ارز دولتی حتماً باید بالای 12 سال سن داشته باشید. از این رو اگر قرار است با خانواده به دبی سفر کنید و کودک زیر 12 سال دارید، بهتر است که روی ارز دولتی که به کودک شما تعلق می‌گیرد، حساب نکنید. چون طبق قانون، افراد زیر 12 سال، مسافران مقیم خارج از کشور و افرادی که دارای گذرنامه خدمات نیستند، نمی‌توانند ارز مسافرتی بگیرند.

نوشتن دیدگاه