گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
جشن آب تایلند و تاریخ برگزاری

شاید جشن آب ۲۰۱۸ تایلند دقیقا همان تاریخی باشد که شما باید در تایلند باشید و شاید جشن آب یکی از بهترین موقعیت های زمانی باشد که شما باید در تایلند بوده و لذت کافی و وافی از زیبایی های این کشور و از لذت های نهفته در این جشن را ببرید. جشن آب در تاریخ ۱۳ الی ۱۵ آوریل هر سال در تایلند برگزار می شود

جشن آب

جشن آب اصولا از قدیمی ترین و با شکوه ترین جشن های تایلندی ها می باشد که بین ۱۳ الی ۱۵ آوریل هر سال در تایلند برگزار می شود هر چند این جشن در اغلب نقاط تایلند از چند روز مانده به ۱۳ آوریل شروع و تا روزها پس از ۱۵ آوریل نیز ادامه می یابد. در این جشن اغلب تایلندی ها شهرهای بزرگ را ترک و به شهرها و روستاهای تایلند که محل زندگی پدر و مادرشان می باشد بر می گردند.

لازم به ذکر است در طول برگزاری این جشن ادارات تایلند تعطیل می باشند و البته فروشگاه ها و مراکز تفریحی این کشور بازتر از سابق در خدمت توریست ها می باشند. در این جشن تایلندی ها به دیدار خانواده و خصوصا والدین خود می روند و از این رو در این بازه ی زمانی شهرهای بزرگ تایلند نظیر بانکوک و پاتایا و ساموئی و پوکت و چیانگ مای از خود تایلندی ها خالی شده و محل شادی و تفریح توریست هایی می شود که برای شرکت در جشن آب در قالب تورهای جشن آب به تایلند سفر کرده و یا خود به صورت فردی به این جشن وارد شده اند.

تاریخ برگزاری جشن آب تایلند

جشن آب تایلند یک فستیوال محبوب در تایلند است در سراسر تایلند به مدت 3 روز در تعطیلان جشن سال نو تایلند برگزار می گردد. این جشن در گرم ترین ماه سال، یعنی در روز 13 ام تا 15 ام ماه  April اتفاق می افتد. در ماه آپریل حتما شاهد جنگ دوستانه ۀب یتایلندی ها خواهید بود. در طول جشن آب بازی، دفاتر اداری، بانک ها، مغازه ها و رستوران های سطح شهر بسته می شود و تنها فروشگاه های بزرگ شهر باز باقی می مانند. در واقع جشن سانگران در فرهنک تایلند نوعی جشن بازدید از معابد و نوعی خانه تکانی ایست و آب پاشیدن مردم به یکدیگر نیز بی دلیل نیست. آب در تایلند سنبولی از پاکی و تمیزی از بدشانسی هاست، مردم تایلند بر این اعتقاد اند که آب بد شانسی سال گذشته شان را شسته و می توانند با آغاز سال نو شروعی تازه داشته باشند.

نوشتن دیدگاه