گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
جاهای سرسبز دیدنی اطراف تبریز

این روزها اغلب مردم در شهر زندگی می‌کنند. بنابراین از دیدن مکان‌های سرسبز و طبیعت آن محروم هستند. همین موضوع باعث شده که مردم شهر نشین موقع سفر کردن، یک مکان سرسبز و دیدنی را انتخاب کنند. اگر شما هم شهر نشین و دوستدار طبیعت و سرسبزی‌های آن هستید و قصد دارید به تبریز سفر کنید، باید به شما این مژده را بدهیم که در این شهر، مکان‌های سرسبز و دیدنی در دل جنگل وجود دارند. این مکان‌های سرسبز و دیدنی باعث می‌شوند که شما لذت کافی را از سفر خود و طبیعت ببرید.

 جاهای دیدنی و سرسبز تبریز اغلب در اطراف این شهر دیده می‌شوند و هرساله گردشگران زیادی را از نقاط مختلف ایران و حتی جهان به خود جذب می‌کند. سفر کردن به تبریز و بازدید از جاهای دیدنی و سرسبز آن، می‌تواند برای شما به عنوان سفری منحصر به فرد ثبت شود. به احتمال زیاد این سوال برایتان پیش آمده است که ‫جاهای دیدنی سرسبز اطراف تبریز در دل جنگل‌ها، کجاست؟ پاسخ این سوال را در ادامه این مقاله آورده‌ایم. پس برای آشنایی با مکان‌های سرسبز اطراف تبریز با ما همراه باشید.

‫جاهای دیدنی سرسبز اطراف تبریز در دل جنگل‌ها

اطراف تبریز مکان‌های سرسبزی دارد. بعضی از آن‌ها در دل جنگل‌ها قرار دارند. این مکان‌های بکر و پر از درخت، این فرصت را به گردشگران و مسافران می‌دهند که بتوانند لذت واقعی از طبیعت و گردش در آن را تجربه کنند. پس اگر شما هم قصد سفر به این شهر را دارید، از بازدید این مکان‌ها غافل نشوید. در این ادامه، می‌توانید با این مکان‌ها آشنا شوید.

آبشار گل آخور

جنگل ارسباران

یکی از سرسبزترین جاهای دیدنی اطراف تبریز، جنگل ارسباران است. این جنگل200 کیلومتر قبل از شهر تبریز قرار دارد. جنگل ارسباران شامل درختان سر به فلک کشیده و تنومندی است. اگر به این جنگل بروید، می‌توانید انواع زیادی از گیاهان و جانوران را ببینید. یکی از نکته‌های جالب و زیبای این جنگل این است که اگر شما در روزهای ابری یا نیمه ابری به جنگل ارسباران بروید، می‌توانید ابرهایی که پایین آمده‌اند و نیمی از درختان را پوشانده‌اند، ببینید. به طور قطعی، دیدن این منظره‌ها می‌تواند برای شما، تا آخر عمر به یاد ماندنی و زیبا باشد.

آبشار گل آخور

یکی دیگر از مکان‌های سرسبز و دیدنی اطراف تبریز در دل جنگل‌ها، آبشار گل آخور است. این آبشار در 135 کیلومتری تبریز قرار دارد، اما با این حال مورد توجه گردشگران و دوستداران طبیعت قرار گرفته است. این آبشار در جنگل ارسباران قرار دارد. آبشار گل آخور ارتفاعی با 10 متر دارد. زمانی که شما دست و پاهای خود را در آب‌های آن قرار می‌دهید، سردی و خنکی آب، شادابی خاصی به شما می‌بخشد. برای رفتن به آبشار گل آخور، نگران مسیر سنگی و پر دردسر آن نباشید. چون در مسیر، پله‌هایی ساخته شده که رفت و برگشت گردشگران را راحت و مطمئن کرده است.

تالاب قوری گل

تالاب قوری گل، یکی از مکان‌های دیدنی و سرسبز اطراف تبریز است. این تالاب، 40 کیلومتر از تبریز دور است. پوشش گیاهی متنوع آن و وجود جانوران مختلف، باعث شده که سالانه، گردشگران زیادی به آنجا بروند. شاید دانستن این موضوع برای‌تان جالب باشد که آب این تالاب شیرین است. اگر این آب تصویه شود، می‌توان از آن به عنوان آب آشامیدنی استفاده کرد. برای بازدید از این تالاب، می‌توانید در تورهای گردشگری تبریز هم شرکت کنید. یکی از ویژگی‌های مهم این تالاب که مورد توجه گردشگران قرار گرفته است، وجود آلاچیق و سرویس بهداشتی در آن مکان است.

تالاب قوری گل

آبشار آسیاب خرابه

آبشار آسیاب خرابه یکی دیگر از آبشارهای دیدنی اطراف تبریز است. این آبشار در 166 کیلومتری تبریز قرار گرفته است. در واقع این آبشار جزء منطقه جلفا است. زمان قدیم در منطقه جلفا، آسیاب‌های خرابی وجود داشتند. دلیل نام‌گذاری این آبشار هم همین موضوع است. آبشاری زیبا که 15 متر ارتفاع دارد. بازدید از این آبشار در فصل زمستان، منظره خاصی را در ذهن شما هک می‌کند. چون در این فصل به علت سرمای شدید، آبشار یخ می‌بندد، قندیل‌های زیبایی که به آبشار آویزان شده‌اند، آن منظره را منحصر به فرد و به یاد ماندنی می‌کنند.

منطقه میشو داغ

منطقه میشو داغ، منطقه‌ای حفاظت شده است که جزء جاذبه‌های گردشگری اطراف تبریز به شمار می‌رود. همان‌طور که از اسمش پیداست، با توجه به پوشش جانوری و گیاهی غنی‌ای که دارد، شکار در این منطقه ممنوع است. انواع زیاد جانوان از جمله مارهای شنی، لاک پشت‌ها، گرگ، خفاش، روباه، قورباغه و سمور در میشو داغ هستند. علاوه بر آن، 385 نوع گیاه در آن وجود دارد. پوشش گیاهی این منطقه، یکی از دلایل مهم بودن منطقه میشو داغ و ضرورت حفاظت از آن است. یکی از زیبایی‌هایی که می‌توانید در این منطقه ببینید، جویبارها و نهرهای فراوانی است که در هر بخش آن وجود دارند.

قلعه بابک خان

 یکی از جاهای دیدنی و سرسبز این شهر، قلعه بابک خان است. قلعه بابک خان یکی از مکان‌های گردشگری منطقه ارسباران در تبریز است. این قلعه در یک منطقه سرسبز قرار گرفته است. مسیر رسیدن به این قلعه چندان راحت نیست. چون به دستور بابک خرمدین که یکی از سرداران شجاع ایرانی بوده، این قلعه بر روی قله کوهی ساخته شده است. اطراف این قلعه، کوه‌هایی به رنگ سبز که با گیاهان پوشیده شده‌اند، وجود دارند. از آن‌جایی که این قلعه روی کوه قرار گرفته است، چشم اندازی زیبا و سرسبزی دارد. گردشگران می‌توانند در مسیر رسیدن به این قلعه، عشایرها را ببینند که اغلب چادرهایشان به رنگ مشکی است. برخلاف تصور بعضی از افراد، اطراف این مکان، اقامتگاه و هتلی برای گردشگران ساخته شده است. بنابراین آن‌ها می توانند با خیال راحت به این مکان سفر کنند. موقعیت مکانی تبریز به گونه‌ای است که آب و هوای سرد و خنکی دارد. در این شهر و در فصل زمستان برف زیادی می‌بارد. همین ویژگی باعث پدیدار شدن مناطق سرسبز و خوش آب هوایی در تبریز و اطراف آن شده است که مورد استقبال گردشگران زیادی قرار گرفته است.

نوشتن دیدگاه