گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
بزرگ­ترین ایالت آمریکا کجاست

آلاسکا، درخشان‌ترین نگین بر تاج زیبای جهان است. این سرزمین که در شمال غربی قاره آمریکا واقع شده به دلیل جنگل‌های اسرارآمیز، سواحل زیبا، تپه‌های سرسبز و مناطق یخبندان سحرآمیزش، از جایگاهی خاص و بی‌نظیر در صنعت گردشگری ایالات متحده آمریکا برخوردار است.

تاریخ آلاسکا به دوران قبل از اکتشاف قاره آمریکا توسط اروپاییان باز می‌گردد. بعد از فروپاشی امپراتوری روسیه، این ایالت در سال ۱۸۶۷ به دلیل مسائل مالی به ایالات متحده فروخته شد و این آغاز تبادلات فرهنگی و تجاری فراوانی بود. اقتصاد این منطقه به سرعت دگرگون شد، صنایع دستی سنتی شهرتی جهانی پیدا کرد، ماهیگیری متحول شد و بهره‌برداری از جنگل‌ها شکلی نو به خود گرفت. مبلمان و ملزومات باکیفیت زیادی که از چوب سرو و اسپروس جنگل‌های انبوه آلاسکا ساخته شده بودند، شهرتی جهانی پیدا کردند و این آغاز پیشرفت این ایالت بود.

بهترین ایالت های آمریکا

آمریکا با طبیعتی متنوع، از کوهستان‌ها و دره‌های عمیق گرفته تا سواحل اقیانوس‌ها، مناظری استثنایی دارد. از شهرهای بزرگ گرفته تا پارک‌های ملی، هر کدام با چهره خاص‌شان، تجربه‌ای منحصر به فرد از طبیعت آمریکا را معرفی می‌کنند. آمریکا با بنیان‌های اقتصادی، فرهنگی و تفریحی قدرتمند، امکانات گسترده‌ای را برای شهروندان و بازدیدکنندگان فراهم می‌کند. از زیرساخت‌های حمل‌ونقل پیشرفته و خدمات بهداشتی تا مراکز خرید فراوان و رستوران‌های متنوع، به عنوان یک کشور پیشرفته، امکانات متعددی را در اختیار دارد. در این مقاله بهترین ایالت‌های آمریکا را با توجه به معیارهای رفاه اجتماعی، رشد اقتصادی، امنیت، درصد خوشحالی و امید به زندگی، جوانی جمعیت، امکانات تفریحی برای ساکنان و توریست‌ها را بررسی و در نهایت انتخاب عنوان بهترین ایالت آمریکا را به شما واگذار می‌کنیم تا با در اولویت قرار دادن معیارهای خودتان، بهترین ایالت را جهت سکونت یا گشت و گذار انتخاب کنید.

بهترین ایالت های آمریکا

در زمینه­ رفاه اجتماعی، ایالت­‌های کالیفرنیا و ورمونت بالاترین مقام را دارند. این دو ایالت یک سیستم بهداشتی قدرتمند به ساکنان و گردشگران ارائه می­‌دهند. همچنین امکانات شهری گسترده­، نظیر آموزش­‌های متنوع در تمامی گروه‌های سنی و شغلی در این ایالت­‌ها فراهم است. رشد اقتصادی هم یکی از معیارهای ارزشمند برای انتخاب بهترین ایالت آمریکا است. ایالت­‌های تگزاس و واشنگتن به دلیل اقتصاد پویا و پتانسیل بالا در زمینه­‌ اشتغال‌­زایی، بالاترین مرتبه را به خود اختصاص می­‌دهند. شرکت­‌های زیادی در زمینه­ فناوری اطلاعات در این ایالات تأسیس شده و تعداد افراد مشغول به کار در این ایالات به طور فزاینده‌­ای تغییر کرده است. نرخ بیکاری در این دو ایالت پایین است و رفاه اقتصادی مطلوبی را برای ساکنان خود فراهم کرده است.

امنیت یکی از مهم­ترین عوامل در انتخاب محل سکونت است، اما برای گشت و گذار هم نمی‌­توان آن را نادیده گرفت؛ نیوهمپشایر به دلیل داشتن کم­ترین آمار جرم و جنایت، گشت­‌های منظم پلیس و مردمی آرام و همیشه مهربان، امن‌­ترین ایالت آمریکا است. مهم‌­ترین نکته در انتخاب برترین ایالت را از قلم نیاندازیم؛ درصد خوشحالی ساکنان یک ایالت، بسیار مهم است؛ جوانی جمعیت، طبیعت وصف ناشدنی، محیطی امن و آرام و هوایی پاک، ایالت مینه سوتا را به خوشحال­‌ترین ایالت تبدیل کرده است. اگر آمریکا را برای گشت و گذار انتخاب کرده­‌اید، حتماً در میان شادی مردم مهربان مینه سوتا، غوطه­ور خواهید شد. یکی از مهم‌­ترین نکات برای انتخاب بهترین ایالت برای گردشگران، امکانات تفریحی است. این نکته برای انتخاب محل سکونت کمی کم­ اهمیت‌­تر است، اما برای گردشگران، امکاناتی نظیر پیست­‌های اسکی، کوهنوردی و پارک­‌های تفریحی، بسیار ارزشمند است. در این زمینه­ خاص، هیچ ایالتی توان رویارویی با فلوریدا را ندارد؛ طبیعت و هوای ناب در کنار انواع امکانات تفریحی برای گروه سنی و سلایق مختلف، این ایالت را به بهترین ایالت برای گردشگری بدل کرده است.

ثروتمند­ترین ایالت ­های آمریکا

ایالات متحده آمریکا سرزمینی پهناور است که از شمال به جنوب، از شرق به غرب، دارای مواهب طبیعی فراوانی بوده و هر ایالت نقاط قوت اقتصادی خاص خود را دارد. کالیفرنیا ایالتی است که به دلیل جمعیت بالا و اقتصاد پویایی که دارد، ثروتمندترین ایالت آمریکا شناخته می‌شود وضعیت بورس و فناوری اطلاعات، پیشرفت اقتصادی این ایالت را تضمین می‌کند.

تگزاس با منابع غنی گاز و نفت به عنوان یکی از ثروتمندترین ایالات آمریکا شناخته می‌شود. تنوع اقتصادی این ایالت به دلیل صنایع متعددی است که به دلیل غنای زمین این منطقه ایجاد شده و قلب تپنده اقتصاد ایالات متحده، شهر نیویورک است که به دلیل مراکز مالی صنعت و تولید و منابع انسانی خلاق و مواهب طبیعی، بیشترین ثروت را از آن خود کرده است.

بزرگترین ایالت آمریکا

آلاسکا، بزرگترین ایالت آمریکا، با طبیعتی خیره‌کننده و امکانات گردشگری فراوان، مقصدی جذاب برای مسافران است. این سرزمین با مناطق وسیعی از جنگل‌های انبوه، کوهستان‌ها و آب‌های آرام به ماجراجویان فرصت می‌دهد تا تجربیاتی منحصر به فرد را تجربه کنند. آلاسکا با مناظر طبیعی و ارتفاعاتی از قبیل کوه دنالی، یکی از بلندترین کوه‌های آمریکا، شناخته می‌شود. همچنین فرصت‌های زیادی برای علاقه‌مندان به گردشگری ماهواره‌ای و علوم آسمانی در این منطقه وجود دارد.

ثروتمند­ترین ایالت ­های آمریکا

آب‌های خلیج آلاسکا هم محل پرشوری برای دیدن حیات دریایی متنوع و زیبا است. گردش با کشتی‌های تفریحی در این مناطق، تجربه‌ای فراموش نشدنی را ایجاد می‌کند. اسکی در منطقه‌های برفی، ماهی‌گیری در رودخانه‌ها و تجربه فرهنگ بومی قوم الوت‌ها، عناصری هستند که آلاسکا را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری در آمریکا تبدیل کرده‌اند.

نوشتن دیدگاه