گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
بهترین نخ برای مغازه خرازی چیست؟

یکی از مهم ترین محصولات فروشی در مغازه های خرازی نخ است که در فروشگاه های مختلف با تنوع زیادی به فروش می رود. بسیاری از افرادی که در حوزه فروش لوازم خیاطی در مغازه خرازی فعال هستند، در مورد بهترین نخ برای مغازه خرازی ابهام دارند، به طور کلی نخ های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند که هر چقدر بتوانید تنوع بیشتری از آن ها در مغازه خودتان بیاورید، می توانید فروش بیشتری داشته باشید. شما می توانید بهترین نخ برای مغازه خرازی را از خرازی وحدت بخرید. در ادامه لیست بهترین نخ برای مغازه خرازی را آورده ایم که قطعا این نخ ها فروش خوبی در مغازه های خرازی خواهند داشت.

بهترین نخ برای مغازه خرازی چیست؟

نخ پلی استر 40/2 ( یه لا )

یکی از انواع نخ های معروف و محبوب در مغازه های خرازی، نخ چهل یه لا است. این نخ در بازار کشور ایران با نام نخ دوک یا نخ پلی استر هم شناخته می شود. نخ پلی استر 40/2 به طور عمده از جنس 100% پلی استر ساخته می‌شوند و به علت مقاومت و دوام بالا، برای دوخت لباس‌ها و محصولات دیگر مناسب هستند. علاوه بر این دارای ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر شستشو، مقاومت در برابر کشش و تراکم است. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که لباس‌ها و محصولات دوخته شده با این نخ‌ها به مدت طولانی سالم باقی بمانند، به عبارت دیگر حتی اگر پارچه‌ها پوسیدگی شوند، نخ پلی استر معمولا سالم باقی می‌ماند، از این‌رو نخ دوک پلی استر یک انتخاب محبوب در صنعت دوخت و تولید لباس است و به دلیل ویژگی‌های مثبت خود، توسط خیاط ها و تولیدکنندگان محصولات پارچه‌ای مورد استفاده قرار می گیرد.

نخ پلی استر 40/2 ( یه لا )

نخ پلی استر 20/2 ( دو لا )

اگرچه فروش نخ پلی استر 40/2 ( یه لا ) نسبت به فروش نخ پلی استر 20/2 ( دو لا ) بیشتر است، اما باز هم این نخ باید در مغازه های خرازی وجود داشته باشد. نخ لی به دلیل داشتن کیفیت بالا و ضخامت زیاد، می تواند برای پارچه های ضخیم و کیف و کفش مورد استفاده قرار گیرد. جنس این نخ هم مانند نخ های پلی استر است. فقط با این تفاوت که نخ لی ضخامت بیشتری دارد و می توان با کمک این نخ، پارچه های ضخیم و مقاوم را با استحکام بیشتری دوخت. نخ پلی استر 20/2 ( دو لا )  به دلیل داشتن مقاومت بالا و ضخامت زیاد، باید حتما با قیچی بریده شود. این نخ به دلیل داشتن مقاومت بالا، در برابر شستشو نیز مقاوم است، پس حتی اگر با دمای بالا اقدام به شستشوی این نخ کنید، نیازی به نگرانی جهت خرابی این نخ نیست. همه این موارد مزایای نخ لی یا 20/2 محسوب می شوند. نخ لی در بازار کشور ایران به صورت قرقره و دوک به فروش می رود، با این حال به دلیل این که بسیاری از افراد از قرقره های نخ لی استفاده می کنند، شاید آوردن این نوع نخ لی بتواند فروش بیشتری را به همراه داشته باشد. تنوع رنگ در نخ های لی بسیار زیاد است، بنابراین مغازه های خرازی می توانند برای فراهم کردن امکان خرید این نخ ها با تنوع زیاد، از هر رنگ چند قرقره تهیه کنند.

نخ پلی استر 20/2 ( دو لا )

دوک ماراتون یا 60/3 

نخ های قبلی که برای مغازه خرازی پیشنهاد دادیم، جزء نخ هایی بودند که برای دوخت و دوز مورد استفاده قرار می گرفتند، اما نخ دوک ماراتون از جمله نخ هایی است که می تواند برای رفو و ترمیم فرش ها مورد استفاده قرار گیرد. چون این نخ دقیقا همان نخی است که برای پود فرش مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به این که نخ های دوک ماراتون فقط باید از خرازی ها خریداری شوند، لازم است که مغازه های خرازی حداقل چند رنگ از این نخ ها را در مغازه های خودشان موجود کنند. البته قیمت نخ دوک ماراتون به عنوان بهترین نخ برای مغازه خرازی، بسیار مهم است، پس اگر می خواهید نخ های باکیفیتی را برای مغازه خرازی خودتان خریداری کنید و مشتریان بیشتری داشته باشید، نخ دوک ماراتون با کیفیت را انتخاب کنید. هر چقدر تنوع رنگ نخ دوک ماراتون در فروشگاه خرازی شما بیشتر باشد، می توانید فروش بیشتری داشته باشید، چه بسا بسیاری از مغازه های خرازی به دلیل داشتن نخ های ماراتون باکیفیت و رنگی، توانسته اند در سطح شهر خودشان معروف شوند.

نخ ترویرا

اگر مشتری به مغازه شما مراجعه کرد و سراغ نخ ریشه بندی، نخ زیگزاگ، نخ چرخ پروانه، نخ استرچ و ... را گرفت، بدانید که منظور او نخ ترویرا بوده است. این نخ ها مانند بسیاری از نخ های دیگر، می توانند با رنگ بندی بسیار متنوعی خریداری شوند، اما چون تقاضای مردم برای خرید نخ ترویرا، بیشتر نخ سفید و مشکی است، اگر این دو رنگ را در مغازه خودتان موجود کنید، احتمالا فروش خوبی خواهید داشت. نخ های ترویرا نیز به صورت دوک و قرقره ای قابل ارائه به مشتریان هستند.  این نخ ها می توانند کاربردهای بسیار زیادی در امر خیاطی داشته باشند، به همین خاطر انتخاب رنگ های متنوع برای فروش نخ ترویرا مزایای خاص خودش را دارد، با این حال بیشترین رنگ های فروشی این نخ، شامل رنگ های سفید، قهوه ای، مشکی، سرمه ای، سبز و ... هستند.

نخ ترویرا

انواع نخ گلدوزی

یکی از انواع نخ های فروشی در مغازه های خرازی، نخ های گلدوزی محسوب می شوند. این نخ ها که با نام نخ کوبلن نیز شناخته می شوند، می توانند برای کارهای هنری مانند گلدوزی هنری و کوبلن و یا دوخت انواع نمد مورد استفاده قرار گیرند. نخ های بسیار متنوعی در حوزه گلدوزی وجود دارند که از جمله آن ها می توان به نخ دمسه و نخ عمامه اشاره کرد.

انواع نخ گلدوزی

نخ های دمسه جزء پرفروش ترین نخ های گلدوزی شناخته می شود که می تواند در رنگ های بسیار متنوعی در بازار وجود داشته باشد. اگر می خواهید رنگ های متنوعی را برای مغازه خرازی خودتان از این مدل نخ خریداری کنید، دستتان باز است، ولی از جمله رنگ های پرفروش گلدوزی می توان به رنگ های صورتی، سبز، قهوه ای، زرد و سرخابی اشاره کرد که هر کدام زیبایی خاص خودشان را دارند. نخ عمامه نیز می تواند به عنوان نخ های گلدوزی شناخته شود. این نخ به صورت عمامه پیچانده می شود و در رنگ های متنوعی به شما ارائه خواهد شد. بهتر است که تعداد محدودی از این نخ ها را برای مغازه خرازی خریداری کنید، چون ممکن است به اندازه نخ های دمسه فروش نداشته باشند. فروشگاه خرازی اینترنتی وحدت از بهترین عرضه کنندگان انواع نخ است. اگر نیاز به خرید هر یک از نخ های خیاطی را دارید، می توانید به سایت وحدت شاپ مراجعه کنید و خرید خود را انجام دهید. قیمت نخ در وحدت شاپ به قیمت تعیین شده توسط تولید کننده  است، پس بدون پرداخت هزینه اضافی، می توانید بهترین نخ خیاطی را داشته باشید.

نوشتن دیدگاه