گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
بهترین ساحل کیش برای عکاسی

جزیره کیش یکی از بهترین و محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری محسوب می‌شود. دلیل این محبوبیت، آب و هوای مناسب و تمیز، وجود مکان‌های گردشگری زیبا و مراکز خرید بزرگ و مهم‌تر از همه، دریای زیبای خلیج فارس است. وجود این عوامل، علاوه بر این‌که گردشگران زیادی را به کیش جذب کرده است، باعث شده تا عکاسان بسیاری برای پروژه‌های مختلف عکاسی به کیش سفر کنند و لحظات و مناظر جذاب در این جزیره را زیبا، ثبت کنند.

سرتاسر جزیره کیش، با ساحل‌های زیبا و متفاوت احاطه شده است که هر کدام، زیبایی و امکانات خاص خود را دارند. ساحل‌های کیش، یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای عکاسی توسط عکاس‌ها به شمار می‌روند که در ادامه، به معرفی آن‌ها و سایر مکان‌های مناسب برای عکاسی در کیش می‌پردازیم.

۲۰ لوکیشن عکاسی در کیش + ایده ژست عکاسی

از آنجایی که جزیره کیش مکان‌های گردشگری قدیمی و جدید و ساحل زیبای خلیج فارس را در بر گرفته است، پیدا کردن مکان‌های مناسب برای عکاسی در این جزیره، بسیار راحت است. نا گفته نماند، که اکثر عکاس‌های حرفه‌ای، لوکیشنی را برای انجام پروژه‌های خود انتخاب می‌کنند، که به شرایط مخاطب آن‌ها مربوط باشد. اکثر لوکیشن‌های عکاسی در جزیره کیش، مکان‌های طبیعی، مدرن، سنتی، مرکز خریدهای بزرگ و کافی شاپ‌های خاص، محله‌های قدیمی و ساحل‌های گوناگون هستند.

‏۲۰ لوکیشن عکاسی در کیش + ایده ژست عکاسی

در این قسمت، ۲۰ لوکیشن عکاسی در کیش را که از آن‌ها استقبال زیادی شده است، به شما عکاسان و دوستداران عکاسی معرفی می‌کنیم. توجه داشته باشید که در مقابل هر مکان، به نوع لوکیشن، اشاره شده است.

 1. پارک آهوان کیش (طبیعت)
 2. برج ایفل کیش (مدرن)
 3. پارک ساحلی مرجانی (ساحلی)
 4. محله صفین (قدیمی و سنتی)
 5. پارک دلفین (طبیعت و مدرن)
 6. گذر هنرمندان (مدرن)
 7. ساحل درختان نارگیل (ساحلی)
 8. قلعه جنی (قدیمی)
 9. درخت سبز (طبیعت)
 10. پارک سافاری (طبیعت)
 11. کشتی‌های تفریحی (مدرن)
 12. کلوپ‌های تفریحی (مدرن)
 13. کافی شاپ‌ها و رستوران‌ها (مدرن و سنتی)
 14. جاده کرانه (قدیمی)
 15. اسکله تفریحی (ساحلی)
 16. عکاسی زیر آب (طبیعت)
 17. باغ پرندگان (طبیعت)
 18. جزیره هندورابی (قدیمی و طبیعت)
 19. پارک ساحلی مرد ماهیگیر (ساحلی)
 20. شهر زیرزمینی کاریز (قدیمی و سنتی)

ایده ژست عکاسی برای عکس گرفتن در این مکان‌ها، بستگی به فرد و مضمون پروژه عکاسی دارد؛ اما بهتر است برای عکس گرفتن در مکان‌های ساحلی، ژست تمام قد بگیرید و صورتی شاد داشته باشید. در کنار دریا و هنگام طلوع و غروب خورشید، عکس‌هایی با ژست نیمرخ نیز طرفداران و محبوبیت زیادی دارد.

بهترین جاهای کیش برای عکاسی

اگر شما به دنبال بهترین جاهای کیش برای عکاسی هستید، باید بدانید که جزیره کیش جاهایی دارد، که هر کدام به نوبه خودشان، بهترین شرایط را برای یک عکاسی عالی را دارند. در انتخاب یک جا برای انجام پروژه‌های عکاسی، یکی از مهم‌ترین معیارها، نور آن مکان است.

بهترین جاهای کیش برای عکاسی

اگر مکانی دارای ویژگی‌های خاص طبیعی، مدرن یا سنتی بوده و نور کافی داشته باشد، می‌توانید به عنوان یک مکان مناسب برای عکاسی انتخابشان کنید. بازدید گردشگران و معروف بودن مکان نیز از معیارهای انتخاب بهترین جاهای کیش برای عکاسی هستند. برای مثال، خانه بومیان، باغ راه و کشتی یونانی، بهترین جاهای کیش برای عکاسی به شمار می‌روند.

خانه بومیان

خانه بومیان یکی از بهترین مکان‌های قدیمی و سنتی در کیش است که یک مکان مناسب برای عکاسی به حساب می‌آید. این خانه که تا حدودی تاریخ جزیره کیش را نشان می‌دهد، دارای چند اتاق با معماری‌های گوناگون است؛ از این رو، برای عکاسی سنتی و قدیمی مناسب هستند.

باغ راه

یکی دیگر از بهترین مکان‌ها برای عکاسی باغ راه است. این باغ دارای تمامی اقلیم‌های شهرهای ایران است، که شبیه‌سازی شده‌اند و عکسبرداری با آن‌ها هیجان‌انگیز است.

کشتی یونانی

کشتی یونانی که یکی از بهترین و معروف‌ترین مکان‌ها در کیش است، برای عکاسی مکان مناسبی به نظر می‌رسد. این کشتی به گل نشسته، در کنار غروب و طلوع خورشید، زیبایی به خصوصی دارد که افراد زیادی را برای عکاسی به خود جذب می‌کند.

بهترین ساحل کیش برای عکاسی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود، افراد زیادی برای عکاسی به کیش سفر کنند، وجود سواحل زیبای کیش است.

بهترین ساحل کیش برای عکاسی

ساحل‌های کیش به دلیل تمیز بودن و داشتن مرجان‌های گوناگون و کشتی یونانی، بسیار محبوب هستند. از آنجایی که کیش یک جزیره است، به طور طبیعی سواحل زیادی دارد که هر کدام، از نقاط قوت و ضعف خاص خود برخوردار هستند؛ اما در بین این سواحل، چند ساحل به عنوان بهترین ساحل کیش برای عکاسی شناخته شده‌اند.

ساحل مرجانی

در قسمت شرقی جزیره کیش، ساحل مرجانی وجود دارد، که اطراف آن را آلاچیق‌های زیبا و رستوران‌های متفاوت پر کرده‌اند. اسکله کوچک دریایی آن نیز باعث زیبایی بیشتر آن شده است. روی این اسکله کافی شاپ‌ها و چند رستوران وجود دارد که همه این موارد، شرایط محیطی را برای یک عکاسی عالی فراهم کرده‌اند.

جنگل درختان نارگیل

یکی دیگر از بهترین و محبوب‌ترین ساحل‌های کیش برای عکاسی، ساحل جنگل درختان نارگیل است. این ساحل از درختان نارگیل پر شده و منظره بسیار رویایی و زیبایی دارد؛ زیبایی این منظره، هنگام طلوع و غروب خورشید دو چندان می‌شود.

ساحل مرد ماهیگیر کیش

ساحل مرد ماهیگیر را که از بهترین سواحل برای عکاسی در کیش است، با مجسمه بزرگ یک مرد ماهیگیر در میان آنجا، می‌توانید تشخیص دهید. در این ساحل آلاچیق‌ها و رستوران‌های متفاوتی واقع شده است، که شرایط محیطی عکاسی در هر قسمت از این ساحل را با یک منظره جدید مهیا می‌کنند.

ساحل مرد ماهیگیر کیش

بهترین هتل‌های کیش برای عکاسی

یکی دیگر از مکان‌هایی که برای عکاسی در جزیره کیش پیشنهاد می‌شود، هتل‌ها هستند. اکثر هتل‌های این جزیره از امکانات و شرایط منحصر به فردی برخوردار هستند. همین امر موجب ساختن فضاهای بسیار زیبا و دلنشین در این هتل‌ها شده است، که برای عکاسی بسیار مناسب هستند. به عنوان مثال، هتل داریوش کیش دارای ساحل اختصاصی است. عکاسی کنار ساحل‌های اختصاصی بسیار راحت است؛ زیرا جمعیت افراد در ساحل اختصاصی نسبت به سواحل عمومی، خیلی کمتر است و این مزیت، کار را برای عکاس‌ها راحت‌تر می‌کند.

علاوه بر آن، برخی از بهترین هتل‌ها برای عکاسی در کیش، به دلیل معماری زیبایی که دارند، مورد استقبال قرار گرفته‌اند؛ هتل ترنج جزو آن‌ها محسوب می‌شود. یکی از ویژگی‌های مهم و چشمگیر هتل‌های کیش، ویو آن‌ها است. در واقع، ویو و زاویه دید شما در بیشتر این هتل‌ها ساحل دریا است، که از همانجا می‌توان طلوع و غروب آفتاب را دید و آن لحظات را با دقت تمام، ثبت کرد.

غواصی کیش، تجربه همزمان بازدید و عکاسی از دنیای زیر آب

دنیای زیر آب و دیدن موجودات دریایی، همواره برای انسان جذاب بوده است. امروزه به کمک امکانات پیشرفته، غواصی در زیر آب و همچنین تجربه عکاسی از دنیای زیر آب در مکان‌هایی مانند جزیره زیبای کیش، امکان‌پذیر شده است.

غواصی کیش، تجربه همزمان بازدید و عکاسی از دنیای زیر آب

در واقع، غواصی یکی از محبوب‌ترین تفریحات آبی در جزیره کیش، به شمار می‌آید، که توجه بسیاری از مسافرین را به خود جلب خواهد کرد. مشخصا عکاسی در زیر آب، نیازمند امکانات غواصی کامل و همچنین گوشی ضد آب است. اگر شما نیز از علاقمندان به دنیای زیر آب هستید، و می‌خواهید از مناظر زیر آب و یا موجودات دریایی عکس بگیرید، ابتدا باید مطمئن شوید که گوشی شما ضد آب است. در صورتی که چنین امکاناتی را ندارید، می‌توانید از پرسنل مجموعه غواصی مورد نظر برای عکس گرفتن کمک بگیرید. البته توجه داشته باشین که این کار می‌تواند منجر به صرف هزینه‌ای بیشتر برای شما شود.

نکات مهم برای عکاسی در کیش هنگام غروب

عکاسی از مناظر مختلف در جزیره کیش، آن هم هنگام غروب، از جذابیت خاصی برخوردار است. اما برای گرفتن عکسی با کیفیت هنگام غروب، باید با نکاتی آشنا باشیم و آن‌ها را رعایت کنیم. اولین نکته این است که نباید سوژه را در مرکز کادر قرار بدهیم. این نکته به شما کمک می‌کند تا عکس‌های طبیعی‌تر بگیرید. برای این کار تنها باید فرض کنید که منظره مورد نظر شما دو خط عمودی و افقی به ۹ قسمت تقسیم شده است. سپس باید سعی کنید سوژه عکاسی را در نزدیکی برخورد این خطوط قرار دهید.

نکات مهم برای عکاسی در کیش هنگام غروب

نکته دوم اینکه سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که هوا ابری نیست تا کیفیت عکس شما پایین نیاید. استفاده از یک سطح صاف به عنوان سایبان نیز برای کاهش درخشش، از الزامات عکاسی در جزیره کیش هنگام غروب است. همچنین اگر با دوربین گوشی عکس می‌گیرید، در صورتی که تنظیمات دوربین شما دارای حالت Sunset‏ می‌باشد، با روشن کردن آن می‌توانید عکسی با وضوح عالی و کیفیت بهتر بگیرید.

نکات مهم عکاسی در کیش هنگام شب

عکاسی در شب، یکی از چالش برانگیزترین کارها برای بسیاری از افراد است. به طور کلی، برای گرفتن عکس‌های باکیفیت در شب، باید نکات و اصول خاصی را رعایت کنیم. از مهم‌ترین این اصول، می‌توان به فعال کردن حالت HDR‏ گوشی اشاره کرد. با فعال کردن این حالت، پررنگ‌ترین و کمرنگ‌ترین نقاط عکس مشخص خواهد شد، و به گرفتن عکسی باکیفیت در کمک خواهد کرد.

نکته مهم دیگر برای عکس‌برداری در شب، این است که به جای فلش، بهتر است حالت ISO‏ دوربین خود را تا درجه ۴۰۰ فعال و تنظیم نمایید. با فعال کردن این حالت، میزان حساسیت به نور در فضای مورد نظر، به طور خودکار تنظیم خواهد شد. در نهایت، در صورتی که با رعایت این موارد، باز هم نور فضا به اندازه‌ای نبود که عکس باکیفیتی بگیرید، می‌توانید از برنامه‌های مخصوص نوردهی و کنتراست استفاده نمایید.

همچنین اگر با استفاده از دوربین‌های حرفه‌ای عکاسی می‌کنید، باید حتما از سه‌پایه استفاده نمایید. به این دلیل که کمک گرفتن از سه‌پایه برای عکاسی در شب، امکان استفاده از سرعت شاترهای آهسته را برای شما فراهم می‌کند.

جمع‌بندی

جزیره کیش، نه تنها دارای امکانات تفریحی پیشرفته است، بلکه از مناظر و چشم نواز بی‌شماری نیز برخوردار است. به همین دلیل شما می‌توانید مکان‌های بسیاری را که برای ثبت عکس‌های زیبا مناسب هستند در جزیره کیش پیدا کنید.

نوشتن دیدگاه