گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
قوانین کشور تایلند برای زنان

کشور تایلند یکی از کشورهای پر بازدید و از جاذبه‌های گردشگری زیادی برخوردار است. این کشور از طریق تاریخ ثروتمند و تفریحات جذابی که دارد، مسافران زیادی را به خود جذب می‌کند. به همین دلیل هر سال، گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان به این کشور زیبا سفر می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید، رعایت قوانین هر کشور، فقط وظیفه شهروندان نیست. بلکه مسافران و گردشگرانی که به آن کشورها سفر می‌کنند، ضمن دانستن قوانین آن کشورها، موظف‌ هستند که آن‌ها را رعایت کنند.

تایلند هم مثل بقیه کشورها، قوانین خاصی دارد که بعضی از آن‌ها عجیب هستند. و دانستن آن‌ها برای مهاجران و گردشگران این کشور ضروری و مهم است. شاید برای‌تان جالب باشد بدانید که قسمتی از آن قوانین، فقط برای زنان وضع شده است. در واقع، قانون گذاران تایلندی قوانینی را وضع کرده‌اند که زنان آن کشور موظف هستند برای رعایت شدن حق خودشان و احترام به بعضی عقاید سنتی، این قوانین را رعایت کنند. در ادامه این مقاله به بررسی قوانین کشور تایلند برای زنان می‌پردازیم.

حفظ فاصله زنان از راهب ها

یکی از قوانین و بایدهای قانونی برای زنان در تایلند، حفظ فاصله آن‌ها از راهب‌ها است. در واقع راهب‌ها در کشور تایلند از منزلت، جایگاه مهم و احترام بالایی برخوردار هستند. این امر به دلیل این است که دین و مذهب 95 درصد مردم تایلندی، بودیسم است. در دین بودایی، راهب‌ها، چهره‌ها و شخصیت‌های مقدس و قابل احترامی هستند. مهم تر از این‌ها، از اعتبار بسیاری در میان مردم کشورشان برخوردار هستند. این موضوع باعث شده که قانونی مبنی بر این که زنان اجازه نزدیک شدن به راهب‌ها را ندارند و به هیچ عنوان نباید راهب‌ها را لمس کنند، وضع شده است.

حفظ فاصله زنان از راهب ها

پیرو این قانون گذاری، راهب‌ها هم اجاره ندارند زنان را لمس کنند. شاید این نکته برایتان عجیب باشد؛ زمانی که یک راهب بخواهد وسیله‌ای به یک زن تحویل بدهد، آن وسیله را ابتدا روی زمین می‌گذارد و بعد آن زن وسیله را از روی زمین برمی‌دارد. در واقع این قانون به قدری حائز اهمیت است که تحویل دادن یک وسیله توسط راهب به یک خانم هم به طور غیر مستقیم انجام می‌شود. حالا اگر شما یک خانم هستید، به کشور تایلند سفر کردید، قصد آن را دارید یا حتی قصد مهاجرت به این کشور را دارید، باید بدانید که اگر در یک مکان عمومی و به طور اتفاقی یک راهب را دیدید و با آن فاصله خیلی زیادی نداشتید، باید چطور در آن شرایط، فاصله خود را حفظ کنید.

پیرو این قانون، لازم است در آن مکان از ایستادن کنار راهب خودداری کنید. علاوه بر این، نشستن بالاتر از راهب هم ممنوع است. اگر شما بالاتر از راهب بنشینید به منزله این است که شما از راهب بالاتر و محترم‌تر هستید. این موضوع باعث توهین به دین بودا می‌شود. در نتیجه پیگرد قانونی دارد.

خودداری از ارتباط عاشقانه در مکان های عمومی

یکی دیگر از قوانین کشور تایلند برای زنان، خودداری کردن از ارتباط عاشقانه در حضور مردم و مکان‌های عمومی است. شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که منشأ و دلیل این قانون‌گذاری چیست؟ در جواب این سوال باید بگوییم که کشور تایلند جزء کشورهای آسیایی است. همان‌طور که می‌دانید، اغلب کشورهای آسیایی، این دسته از رفتارها را در جامعه نمی‌پذیرند و برایشان یک رفتار غیر عادی و غیر قانونی است. لازم است بدانید که یکی از دلایل نپذیرفتن و کنار نیامدن با ارتباط عاشقانه در مکان‌های عمومی، پیروی از دین آن کشورها است.

کشور تایلند هم از این موضوع و دیدگاه جدا نیست، بنابراین این قانون در آن وضع شده است. نا گفته نماند که چنین قانونی صرفاً برای خانم‌ها در تایلند وضع نشده است. بلکه برای آقایان هم وضع شده. چون در ارتباط عاشقانه، هر دو آن‌ها موثر هستند، اما رعایت این قانون توسط خانم‌ها مهم تر است. اگر شما قصد مهاجرت یا مسافرت به این کشور را دارید، بهتر است بدانید که ممنوعیت ارتباط عاشقانه در این کشور، فقط برای بوسیدن و در آغوش گرفتن یکدیگر نیست.

خودداری از ارتباط عاشقانه در مکان های عمومی

در واقع دست یکدیگر را گرفتن در مکان‌های عمومی هم، جزء این محدودیت‌ها است. پس باید برای تجربه یک سفر یا زندگی مطلوب و به یادماندنی در کشور تایلند به عنوان یک خانم، این قوانین را در کنار قوانین کلی این کشور رعایت کنید. پیشنهاد ما به شما این است که در مکان های عمومی کشور تایلند، رفتار شما با همسر یا دوست پسر خود، دوستانه و عادی باشد. اگر خانم‌ها این قوانین را در کشور تایلند رعایت نکنند و از آن‌ها سرپیچی کنند، پیگرد‌های قانونی برای آن‌ها به همراه دارد و در آخر، سابقه کیفری خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه