گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
سفر به تایلند بهتره یا سریلانکا! مقایسه کامل

سفر در تعطیلات نوروزی یا روزهای دیگر سال می‌تواند تاثیر مثبت و چشمگیری بر روحیه هر شخصی بگذارد. تایلند و سریلانکا از جمله مقاصد پرطرفدار ایرانیان برای مسافرت هستند. ممکن است این پرسش ذهن شما را درگیر کند که سفر به تایلند بهتره یا سریلانکا! جای نگرانی نیست. پاسخ پرسش خود را می‌توانید در این مقاله از وب سایت گردونه گردی دریافت کنید. در ادامه به مقایسه کامل این دو کشور از نظر آب و هوایی و اماکن دیدنی می‌پردازیم. برای انتخاب مقصد سفر بعدی خود تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

سفر به تایلند بهتره یا سریلانکا!

تایلند و سریلانکا دو کشور جذاب و زیبا هستند. این کشورها سالانه از گردشگران زیادی استقبال می‌کنند. اگر نمی‌دانید به کدام یک از این دو کشور سفر کنید، لازم است با تفاوت‌های آن‌ها آشنا شوید. با کسب اطلاعات بیش‌تر درباره این دو کشور راحت‌تر می‌توانید تصمیم گیری کنید. در ادامه به مقایسه این دو کشور از نظر آب و هوا و جاذبه‌های گردشگری می‌پردازیم.

آب و هوا

بررسی آب و هوای مقصد مورد نظر یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از سفر است. این امر حتی در سفرهای داخلی نیز اهمیت زیادی دارد. قطعا به دلیل دشوارتر بودن سفرهای خارجی و پرهزینه‌تر بودن آن‌ها بررسی آب و هوا در این سفرها اهمیت بیش‌تری پیدا می‌کند. بد بودن شرایط آب و هوایی می‌تواند سفر ما را به فاجعه تبدیل کند. به همین علت برای اینکه بدانید سفر به تایلند بهتره یا سریلانکا ابتدا باید با آب و هوای آن‌ها آشنا شوید.

  • آب و هوای تایلند

کشور تایلند از لحاظ آب و هوا دو فصل دارد. هوا نیمه ای از سال خشک و در نیمه دیگر مرطوب است. بسیاری ازتوریست‌ها در ماه‌های نوامبر تا فوریه به این کشور سفر می‌کنند. چراکه در این ماه‌ها مردم تایلند جشن‌های زیادی را برپا می‌کنند. یکی از مهم‌ترین جشن‌هایی که در این دوره برگزار می‌شود مراسم آب گرد نام دارد. قسمت‌های جنوبی این کشور معمولا در تمام طول سال گرم هستند. البته این بخش‌ها بارندگی را نیز تجربه می‌کنند.

 بخش‌های غربی کشور تایلند از ماه‌های آوریل تا اکتبر آب و هوای مرطوبی دارند. در بخش‌های شرقی نیز از ماه سپتامبر تا ماه دسامبر رطوبت به شدت زیاد می‌‌شود. این قسمت‌ها در ماه‌های ژوئن تا اکتبر بارندگی شدیدی را تجربه می‌کنند. قسمت‌های شمالی این کشوردر ماه‌های نوامبر تا می آب و هوای نسبتا خشکی دارند. بر اساس این اطلاعات ابتدا مقصد دقیق خود را مشخص کنید. با توجه به آب و هوای مناطق مختلف تایلند می‌توانید درباره سفر به این کشور در زمان خاص تصمیم گیری کنید.

سفر به تایلند بهتره یا سریلانکا!

  • آب و هوای سریلانکا

اگر آب و هوا برایتان اهمیت زیادی دارد، لازم است با شرایط جوی این دو کشور آشنا شوید‌. با مقایسه این فاکتور می‌توانید مقصد خود را انتخاب کنید. جزیره سریلانکا آب و هوای گرمی دارد. مردم این جزیره آب و هوای خشک و مرطوب را تجربه می‌کنند. اگر می‌خواهید به سواحل غربی و جنوبی سریلانکا سفر کنید، بهتر است در ماه‌های دسامبر تا مارس به این جزیره بروید. دمای هوا در نقاط ساحلی به حدود بیست و شش تا سی درجه می‌رسد. با افزایش ارتفاع مناطق دما نیز کاهش پیدا می‌کند. بنابراین مرتفع‌ترین نقاط سریلانکا دمایی بین چهارده تا هفده درجه دارند.

جاذبه های گردشگری

هدف اصلی از سفر آشنایی با فرهنگ و لذت بردن از جاذبه‌های گردشگری است. به همین علت قبل از اقدام به سفر باید با اماکن دیدنی محل مورد نظر آشنا شد. در پاسخ به سوال سفر به تایلند بهتره یا سریلانکا باید گفت که سلیقه و علاقه خود را در نظر بگیرید. پس از بررسی شرایط جوی با مقایسه جاذبه‌های گردشگری بر اساس علاقه خود به انتخاب اقدام کنید.

  • جاذبه های گردشگری تایلند

کشور تایلند به دلیل جاذبه‌های گردشگری بی نظیری که دارد سالانه توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند. از جمله پرطرفدارترین فعالیت‌ها در کشور تایلند برای توریست‌ها کوهنوردی و صخره نوردی است. برای این کار می‌توانید به رای له سر بزنید. سواحل بی شمار و زیبای تایلند از جمله دیگر جاذبه‌های این کشور هستند. ساحل هوا هین یکی از معروف‌ترین سواحل تایلند است که حتی خانواده‌های سلطنتی به آنجا می‌روند. این ساحل محل مناسبی برای تفریحات خانوادگی به حساب می‌آید.

در صورت سفر به تایلند حتما به رودخانه  چائو پریا سر بزنید. این رودخانه در بانکوک قرار دارد. با رفتن به رودخانه چائو پریا می‌توانید از بازارها، معابد و باغ‌های اطراف آن نیز دیدن کنید. اگر دوست دارید جشنواره معروف تایلندی‌ها را ببینید، در ماه آوریل به این کشور سفر کنید. جشنواره آبی سوسنگران یکی از مفرح‌ترین و بزرگ‌ترین جشن‌ها در جهان است. از جمله فعالیت‌هایی که در این جشنواره انجام می‌شوند می‌توان آب پاشی و تفریحات آبی را نام برد. با رفتن به این کشور همچنین می‌توانید فعالیت‌هایی مانند موتورسواری، قایق سواری، غواصی و ماساژ تایلندی را تجربه کنید.

سفر به تایلند بهتره یا سریلانکا!

  • جاذبه های گردشگری سریلانکا

پس از بررسی اماکن دیدنی تایلند برای پاسخ به پرسش سفر به تایلند بهتره یا سریلانکا باید جاذبه‌های جزیره را نیز مورد بررسی قرار داد. به همین منظور در ادامه به معرفی شش مورد از پرطرفدارترین دیدنی‌های سریلانکا خواهیم پرداخت.

یک _ قلعه سیگیریا

اگر به تماشای مکان‌های قدیمی و کشف گذشته آن‌ها علاقه دارید، به قلعه سیگیریا سر بزنید. این قلعه میان درختان پر شاخ و برگ جنگل پنهان شده است. قلعه باستانی سیگیریا هزار و ششصد سال قدمت دارد. هنر و معماری این قلعه و طبیعت بکر و دیدنی جنگل ترکیب زیبایی ساخته‌اند. یکی از جاذبه‌های دیدنی در این محل باستانی تخته سنگی است که در کنار قلعه جای گرفته است. این سنگ تقریبا دویست متر ارتفاع دارد. نقاشی‌های نیمف‌ها در این تخته سنگ شما را به فکر فرو می‌برد. قلعه سیگیریا توسط یونسکو به عنوان یکی از میراث‌های جهان به طور رسمی ثبت شده است.

دو _ معبد سری کایلاواساناتان سوامی دواستانام کوویل

اگر به مکان‌های مذهبی یا تاریخی علاقه مند هستید، می‌توانید با سفر به سریلانکا به معبد معروف آن بروید. معبد سری کایلاواساناتان سوامی دواستانام کویل در کلمبو قرار دارد. این معبد برای هندوها ساخته شده است. نقش و نگارهای جذاب و رنگارنگ این معبد شما را حیرت زده می‌کند. معبد سری کایلاواساناتان کنده کاری‌های ظریف و هنرمندانه‌ ای دارد. معماری جذاب این معبد سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

سفر به تایلند بهتره یا سریلانکا!

سه _ جزیره سینامون

اگر سریلانکا را برای سفر انتخاب کردید، حتما به جزیره سینامون بروید. این جزیره با نام دارچین نیز شهرت دارد. یکی از مهم‌ترین محصولات سینامون، دارچین است. با ورود به این مکان عطر دارچین به مشامتان می‌رسد و باغ‌های وسیع دارچین را خواهید دید. شما می‌توانید طعم به یادماندنی چای دارچین مخصوص این جزیره را نیز تجربه کنید. علاوه بر آن سوغاتی‌های دارچینی تهیه کنید. از جمله این سوغاتی ها عبارتند از چوب دارچین، روغن دارچین و پودر دارچین.

جزیره سینامون فقط به خاطر دارچین شهرت ندارد. تفریحات آبی زیادی را می‌توانید در این جزیره زیبا تجربه کنید. در آب های کم عمق سینامون می‌توان حرکت ماهی‌ها را احساس کرد. با فرو بردن پا یا دست در این آب‌های کم عمق می‌توانید ماهی‌ها را لمس کنید. در کنار تمام این تفریحات غواصی و موج سواری را فراموش نکنید.

چهار _ ساحل بنتوتا

یکی از سواحل معروف و شگفت انگیز جزیره سریلانکا بنتوتا نام دارد. این ساحل از فوق العاده‌ترین و زیباترین سواحل اقیانوس هند است. نخل‌های جذاب و استثنایی این ساحل، زیبایی آن را دو چندان کرده‌اند. شما می‌توانید در این ساحل علاوه بر داشتن لحظاتی شیرین و آرامش بخش با استفاده از امکانات ساحل، هیجان را نیز تجربه کنید. از جمله این امکانات تفریحی می‌توان به موج سواری، اسکی روی آب، ماهی گیری، قایق سواری، غواصی، شنا، دوچرخه سواری، پیاده روی، تماشای جزیره از هلیکوپتر اشاره کرد.

پنج _ باغ وحش دهیوالا

اگر به تماشای گونه‌های مختلف و متنوع حیوانات علاقه مند هستید، می‌توانید به باغ وحش دهیوالا بروید. نام دیگر این مکان باغ جانورشناسی ملی است. این باغ وحش در سال هزار و نهصد و سی و شش راه اندازی شد. حیوانات این باغ وحش در رفاه و سلامت کامل زندگی می‌کنند. برای همین در انتظار دیدن حیواناتی سرحال و پر جنب و جوش باشید. گونه‌های مختلفی از حیوانات بالغ بر سه هزار حیوان از مناطق مختلف قاره آسیا در این باغ وحش گردآوری شده‌اند.

سفر به تایلند بهتره یا سریلانکا!

شش _ شهر باستانی پولونارووا

شهر باستانی پولونارووا سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این شهر از جمله قدیمی‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین مکان‌های دیدنی سریلانکا به حساب می‌آید. شهر پولونارووا ۸۰۰ سال قدمت دارد. در روزگاران قدیم این شهر باستانی مرکز اصلی تجارت محسوب می‌شد. پولونارووا در زمان قدیم پایتخت بسیاری از امپراتوری‌ها بود. به همین علت این شهر از نظر تاریخی بسیار اهمیت دارد.

در این مقاله از وب سایت گردونه گردی به مقایسه کامل دو کشور زیبا و دیدنی سریلانکا و تایلند پرداختیم. پاسخ به سوال سفر به تایلند بهتره یا سریلانکا را می‌توانید با بررسی اطلاعات این مقاله به دست آورید. اگر به خواندن مقالات گردشگری علاقه دارید، می‌توانید نگاهی به سایر صفحات وب سایت بیندازید. برای تماس با مجموعه گردونه گردی از راه‌های ارتباطی درج شده در این صفحه استفاده کنید.

 

نوشتن دیدگاه