گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
تور گردشگری داخلی یک روزه

افراد زیادی هستند که در طول هفته بسیار مشغول به کار هستند. این افراد وقت کافی برای سفرهای طولانی ندارند. علاوه بر آن بعد از چند روز کار کردن سخت، نیاز به تفریح دارند. یکی از این تفریح‌ها، شرکت کردن در تورهای گردشگری داخلی یک روزه است. در این تورها، فاصله مبدأ تا مقصد زیاد نیست. در بیشتر موارد، مبدأ و مقصد در یک استان قرار گرفته‌اند.

یکی از ویژگی‌های خوب این تورها، وجود راهنما و همراهی آن با تور است. راهنما با برنامه ریزی دقیقی که برای سفر یک روزه و تمام لحظات آن دارد، این امکان را برای اعضا تور فراهم می‌کند که در تک تک لحظات سفر، بیشترین استفاده را از گردش خود ببرند. با شرکت در تورهای یکروزه، علاوه بر دیدن طبیعت یا آثار تاریخی جدید، هزینه مقرون به صرفه‌ای را می‌پردازید. شاید این نکته برایتان جالب باشد که در بیشتر این تورها، وعده‌های غذایی حتی عصرانه هم برعهده تور است. حمل و نقل مسافران هم در این تور‌ها با اتوبوس‌های گردشگری یا  VIP انجام می‌شود.

 یکی از ویژگی‌های مهم بعضی از این تورهای گردشگری، داشتن بیمه مسافرتی برای افراد تور است. در ادامه مطلب، به معرفی تورهای گردشگری داخلی یک روزه در طبیعت و بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

لیست تور طبیعت گردی یک روزه

اگر دقت کرده باشید، در همه شهرهای ایران، می‌توان حداقل یک مکانی را دید که طبیعتی زیبا و دلنواز دارد. تورهای طبیعت گردی یک روزه، بیشتر جزء مقصدهایی هستند که با مبداً فاصله چندانی نداشته باشد. به طوری که امکان رفت و برگشت و تفریح و سیر در آن، فقط طی یک روز کامل فراهم باشد. در قسمت پایینی این مقاله به معرفی تورهای یک روزه در نقاط مختلف ایران، می‌پردازیم.

لیست تور طبیعت گردی یک روزه

کویر ورزنه

 یکی از تورهای طبیعت گردی یک روزه، کویر ورزنه است. این کویر در استان اصفهان و شهر ورزنه واقع شده است. شدت سختی این تور یک از پنج است. چون مسیر پیاده‌روی همواری دارد. برخلاف این که بیشتر افراد، فصل‌های تابستان و بهار را برای سفر کردن ترجیح می‌دهند، فصل پیشنهادی برای این تور پاییز است. رده سنی محدودی برای این تور تعریف نشده است. حمل و نقل اعضا تور با اتوبوس‌های گردشگری یا VIP  است.

ساحل و جنگل گیسوم سراوان

 ساحل و جنگل گیسوم سراوان جزء استان گیلان هستند. با شرکت کردن در این تور، شما دریا و جنگل را در یک سفر با صرف کردن کمترین زمان می‌بینید و از آن‌ها لذت می‌برید. در واقع، آخر مسیر جنگل‌های گیسوم به دریا می‌رسد. همه سنین می‌توانند در این تور طبیعت گردی یکروزه شرکت کنند. اتوبوس‌های گردشگری به عنوان وسیله رفت و برگشت برای افراد تور در نظر گرفته می‌شود.

الیمستان

با شرکت کردن در این تور یکروزه، فرصت سفر به روستای الیمستان واقع در استان مازندران را خواهید داشت. در الیمستان، جنگل‌های سرسبز و زیبایی قرار دارند. درجه سختی این تور، ۳ از ۵ است. پیاده روی در این تور ۳ الی ۴ ساعت طول می‌کشد. علاوه بر این، مسیرش ناهموار است. این تور برای کودکان و افراد مسن مناسب نیست.

الیمستان

فیلبند بر فراز ابرها

 فیلبند نام روستایی در مازندران است. اتوبوس تور گردشگری به مقصد فیلبند برای رسیدن به مقصد، از جاده های هراز و سنگچال عبور می کند. همانطور که از اسم این تور پیدا است، روستای فیلبند در مراتع واقع شده است و بالا است. با شرکت در این تور می توانید ابر ها را از نزدیک ببینید و لذت ببرید. از آنجایی مسیر همواری دارد، درجه سختی این تور یک از پنج می باشد.

کویر ابوزید آباد

  کویر ابوزید آباد یکی دیگر از مقاصد تورهای گردشگری طبیعت است. این کویر اطراف کاشان قرار گرفته و گردشگران زیادی از شهرهای اطراف مثل اصفهان، تهران و اراک دارد. یکی از ویژگی‌های خوب این کویر، وجود اقامتگاه‌های مختلف در آن است. درجه سختی این تور، یک از پنج است. چرا که مسیر همواری برای پیاده روی دارد. بعضی از تورهای گردشگری این کویر، آفرود سواری یا موتور چهار چرخ در شن‌های کویر را در برنامه تور خود برای افراد تور قرار می‌دهند.

جنگل بلیران

 در بیشتر موارد، جنگل بلیران مقصد تورهای گردشگری یکروزه هستند که مبدأشان استان تهران است. این جنگل در استان تهران واقع شده است. درجه سختی این تور سه از پنج است. افرادی که در آن شرکت می‌کنند باید به مدت ۳ تا ۴ ساعت در مسیرهای ناهموار پیاده‌روی کنند. این تور گردشگری یکروزه برای افراد مسن و کودکان پیشنهاد نمی‌شود.

کاشان گردی

کاشان گردی

 یکی از تورهای یکروزه مورد توجه افرادی که در شهرهایی مثل تهران، کرج، اصفهان، اراک و یزد ساکن هستند، این تور است. تور یکروزه کاشان گردی، افراد را به مکان‌های تاریخی آن شهر مثل موزه‌ها و عمارت‌ها و طبیعت آن، از جمله کویرهای اطراف کاشان می‌برد. درجه سختی این تور گردشگری، متوسط است. شاید برای‌تان جالب باشد بدانید که در بعضی موارد، مبدأ‌ این تور کاشان است.

تور ماسوله و مرداب سراوان

 در این تور گردشگری یکروزه، مقصد یک روستای زیبا با خانه های پلکانی است. روستای ماسوله و مرداب سراوان، دراستان گیلان واقع شده‌اند. درجه سختی این تور متوسط است. در این تور گردشگری، رفتن و گشتن در بازارهای محلی روستا ماسوله، یکی از برنامه‌های جذاب راهنمای تور برای مسافران است.

تور تپه های مریخی گرمسار

 در روستای پاده واقع در گرمسار، فراز و نشیب‌های بسیاری که نزدیک یکدیگر هستند، وجود دارند که به آن‌ها تپه‌های مریخی می‌گویند. رنگ خاک این تپه‌ها متنوع و شبیه به خاک مریخ است. درجه سختی این تور گردشگری، متوسط است. چون ۳ الی ۴ ساعت پیاده‌روی در شیب ملایم دارد.

تور های گردشگری طبیعت گردی یک روزه به دلیل مقاصد دیدنی و جذاب‌شان، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته‌اند.

نوشتن دیدگاه