گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
قیمت بلوک سیمانی چند درصد رشد کرد؟ از زبان شهر بتن

بلوک‌سیمانی از جمله مصالحی است که در سال‌های اخیر، ضریب رشدی بالایی را طی کرده است. به گزارش کارشناسان شهربتن، بهای هر عدد بلوک سیمانی در سال ۹۸، نزدیک به هفتصد تومان بوده است که این بها در سال ۱۴۰۲ تا دوازده هزار تومان هم افزایش داشته و این موضوع نشان از رشد بیشتر از ۱۶۰۰ درصد در طول چهار سال دارد.

این محصول در اندازه‌های متفاوتی به تولید می‌رسد و نقشی بسیار کاربردی در ساخت بسیاری از سازه‌ها دارد. استفاده از این محصول به طور مستقیم با میزان بتن بکار رفته ارتباط دارد. به همین دلیل بسیاری از پیمانکاران و مهندسانی که قصد طراحی و ساختن یک سازه را دارند، باید از بهای روز و درصد رشد این محصول آگاه باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تغییرات نرخ مصالح ساختمانی، می‌توانید به وبسایت شهربتن سر بزنید.

بلوک سیمانی cement block چیست؟

بلوک‌ سیمانی (cement block) از جمله مهم‌ترین بلوک‌هایی است که در صنعت ساختمان سازی از آن استفاده می‌شود. این محصول به سه نوع سنگین، نیمه سبک و سبک تقسیم می‌شود که هر کدام با توجه به شرایط و مختصات سازه مورد نظر، مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از این محصول، علاوه بر این‌که باعث سرعت در دیوار چینی و ساخت سازه مورد نظر می‌شود تا حد زیادی مقرون به صرفه است. این محصول نوعی قالب پیش ساخته بتنی است. مواد پایه این محصول، سیمان، شن و ماسه هستند. بسته‌بندی آن به گونه‌ای است که ابتدا با توجه به وزنی که دارند، تقسیم بندی شده و وارد بازار می‌شوند.

Cement block سبک دارای ویژگی‌های متفاوتی مثل اندازه، شکل، ضخامت، مقاومت فشاری و...است که بر اساس هر کدام تقسیم بندی می‌شوند. طبق استانداردهایی که برای ساخت بلوک‌های سیمانی تعریف شده است، نوع توخالی آن حداقل باید ۱۳ میلی‌متر ضخامت داشته باشد. این محصول با روش ریخته‌گری و با مخلوط کردن سیمان‌پرتلند، شن و ماسه تولید می‌شوند.

نوع دیگر تقسیم بندی این محصول بر اساس  توخالی و توپر بودن آن است. از مزیت‌های این محصول می‌توان به وزن کم، سهولت در اجرا، کارپذیری با انواع ملات، عایق حرارتی، تنوع شکل و...اشاره کرد.

بلوک سیمانی cement block چیست؟

عوامل موثر بر قیمت بلوک سیمانی

از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت بلوک‌ سیمانی، می‌توان به نرخ  مواد اولیه‌ای که در ساخت آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، اشاره کرد. هر چقدر نرخ مصالحی مثل پوکه معدنی و ماسه بیشتر شود، در نهایت قیمت این محصول هم به مرور بالاتر می‌رود. علاوه بر این، مواردی مثل هزینه خرید و یا تعمیر دستگاه، بر نرخ بلوک موثر است.

دقت کنید که برای ساخت این محصول، به صورت استاندارد از ابزار، تجهیزات و مصالح متفاوتی استفاده می‌شود. ایجاد یک مکان مناسب و تجهیزات کم استهلاک، یکی از مواردی است که بر بهای نهایی بلوک‌سیمانی موثر است. مهم‌ترین عوامل در تعیین بهای این محصول عبارتند از:

  • هزینه‌های انرژی ( آب، برق و ... )
  • دستمزد نیروی کار
  • هزینه خرید مواد اولیه
  • کیفیت مواد اولیه
  • نرخ ارز
  • هزینه حمل و نقل
  • نوع تجهیزات کارگاهی و کارخانه ای

و ...

در سال‌های اخیر، پوکه به جای ماسه مورد استفاده قرار می‌گیرد و از عوامل مهم در تعیین نرخ بسیاری از مصالح محسوب می‌شود.

عوامل موثر بر قیمت بلوک سیمانی

عرضه بهترین قیمت بلوک سیمانی در شهر بتن

بسیاری از مهندسان و پیمان‌کارانی که به ساخت و ساز مشغول هستند، ترجیح می‌دهند که از محصولات ساختمانی با کیفیت بالا استفاده کنند. به دلیل وجود بلوک‌های بی کیفیت در بازار، خرید این محصول باید از طریق مراکز معتبر یا کارخانه ها انجام شود.

شهربتن یکی از مجموعه‌های معتبر در زمینه عرضه انواع بلوک‌سیمانی در کشور است. خریداران می‌توانند با مراجعه به این مجموعه از انواع محصولات و مصالح موجود در این سایت دیدن کنند. شیوه خرید در شهر بتن بسیار راحت و به صورت آنلاین امکان پذیر است.

مشتریان در هر ساعتی از شبانه روز و به راحتی می‌توانند محصولات مورد نیاز را در کم‌ترین زمان سفارش دهند. سفارشات مشتریان از بهترین و معتبرترین کارخانه‌ها و کارگاه‌های کشور تهیه می‌شود و برای مشتریان بسیار مقرون به صرفه است. برای کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه و حتی در زمینه خرید سیمان می‌توانید به وبسایت این مجموعه مراجعه کنید. همچنین امکان ارتباط با مشاوران فروش برای مشتریان، در این مجموعه فراهم شده است.

نوشتن دیدگاه