گردونه گردی ، 

بانک اطلاعات سفر

تورهای مسافرتی و باید ها و نباید های آن
ویزای توریستی آلمان با دعوتنامه

یکی از بزرگترین و مهم‌‌ترین کشورها در قاره اروپا، آلمان است. این کشور که از جمله کشورهای حوزه شینگن به شمار می‌‌رود، همیشه برای گردشگران، شرایط و امکانات به خصوصی جهت عرضه دارد. از فستیوال‌های مختلف و جشن‌‌ها گرفته تا معماری باهاوس شهر برلین، برای گردشگران مملو از جاذبه‌‌ هستند. با توجه به این شرایط، کشور آلمان هر ساله میزبان هزاران توریست از کشورهای مختلف جهان است. این ویژگی یعنی توریستی بودن آلمان سبب شده که امروزه تقاضا برای ویزای توریستی، با استقبال زیادی همراه باشد. اقتصاد قوی کشور آلمان و شرایط ایده‌ آل برای زندگی هم موجب شده که بخش زیادی از توریست‌‌ها علاقمند به بازدید از این کشور بزرگ اروپایی باشند. روش‌های متفاوتی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌‌توانید اقدامات لازم جهت دریافت ویزای آلمان را انجام دهید.

یکی از بهترین روش‌‌ها برای رسیدن به این هدف، داشتن دعوتنامه آلمان است. افرادی که قصد دارند از این روش استفاده کنند باید از سمت دوست، اعضای خانواده یا نمایشگاهی در آلمان، دعوتنامه رسمی دریافت کنند. در این دعوتنامه، اطلاعات دقیقی در خصوص شخص ارسال کننده و دریافت کننده بیان می‌‌شود. فراموش نکنید که دعوتنامه باید کاملاً صادقانه باشد. با توجه به این‌که جزئیات درج شده در دعوتنامه به دقیق‌‌ترین شکل توسط سفارت آلمان مورد بررسی قرار می‌‌گیرند. اگر نشانی از عدم صداقت در آن وجود داشته باشد، این دعوتنامه ریجکت می‌‌شود.

شرایط ویزای آلمان با دعوتنامه

شرایط ویزای آلمان با دعوتنامه

برای این‌که بتوانید به آلمان سفر کنید باید شرایط مد نظر این کشور را داشته باشید. آلمان به عنوان یک کشور ایده‌ آل برای پناهندگی، همواره مورد توجه قرار می‌‌گیرد. در عین حال، این کشور سخت‌گیری‌‌های فراوانی را در دستور کار خود قرار داده است. با این حال اگر به دنبال دریافت ویزای آلمان با دعوت‌ نامه هستید، لازم است که چند شرط را رعایت کنید.

داشتن تمکن مالی یکی از مهم‌‌ترین مواردی است که جهت اخذ ویزای آلمان از ضروریات به شمار می‌‌رود. اگر تمکن مالی فرد متقاضی کمتر از مقدار تعیین شده توسط دولت آلمان باشد، این ویزا به شما تعلق نمی‌‌گیرد. فراموش نکنید که تمکن مالی به صورت یورو صادر می‌‌شود. مورد بعدی که برای دریافت ویزای آلمان باید از آن برخوردار باشید، گردش حساب مناسب است. مقدار تراکنش‌ها یعنی مبالغ ورودی و خروجی از حساب فرد مورد نظر باید بالاتر از میزان تعیین شده توسط دولت آلمان باشد. اگر گردش مالی شما در سه ماه اخیر کمتر از میزان مورد نظر باشد، به شما ویزا تعلق نمی‌گیرد. فراموش نکنید، چنانچه بین تمکن مالی و گردش حساب شما همخوانی وجود نداشته باشد، درخواست شما برای اخذ ویزا توریستی ریجکت می‌‌شود.

یکی دیگر از مهم‌‌ترین مواردی که در این خصوص مورد بررسی قرار می‌گیرد، دریافت دعوتنامه قوی است. فرد متقاضی باید از سوی یک نمایشگاه، شرکت یا یکی از اعضای خانواده‌اش دعوتنامه رسمی دریافت کند. بعد از دریافت دعوتنامه از موارد بیان شده، می‌‌توان به راحتی اقدامات لازم جهت اخذ ویزای توریستی آلمان را انجام داد. فراموش نکنید که صرفاً داشتن دعوتنامه، نمی‌‌تواند برای شما تضمین گرفتن ویزای توریستی باشد. لازم است که اطلاعات شخصی دو طرف در دعوتنامه به صورت دقیق درج شود.

نکته دیگری که در این بین وجود دارد، تاریخچه سفر شما است. اگر از ویزای معتبر در پاسپورت خود بهره می‌برید، شانس شما به میزان قابل توجهی برای دریافت ویزای آلمان افزایش پیدا می‌کند.

مراحل اخذ ویزای توریستی آلمان

مراحل اخذ ویزای توریستی آلمان

برای اخذ ویزای توریستی آلمان باید چند مرحله را پشت سر بگذارید:

نخستین کاری که جهت دریافت ویزای توریستی آلمان باید انجام دهید، تکمیل فرم درخواست است. تمام مدارک را تکمیل کرده و به همراه فرم درخواست، آن‌ها را ارائه می‌دهید. اطمینان حاصل کنید که به طور کامل، فرم درخواست را تکمیل کرده باشید. در قرار ملاقات ویزا، لازم است که برگه درخواست چاپ شده همراهتان باشد.

در گام بعدی برای گرفتن ویزای توریستی آلمان، قبل از ارسال مدارک باید یک قرار ملاقات را رزرو کنید. تنها درخواست‌‌هایی پذیرفته می‌‌شوند که فرد متقاضی از قبل وقت گرفته باشد.

در مرحله بعدی برای گرفتن ویزای توریستی آلمان باید به مرکز درخواست بروید. حالا یک توکن برای شما صادر می‌ شود. فراموش نکنید که لازم است دقیقاً در موعد مقرر در محل مورد نظر حاضر شوید. گاهی اوقات حتی تاخیر ۱۰ دقیقه‌ای هم موجب می‌شود که درخواست شما توسط سفارت مورد بررسی قرار نگیرد.

بعد از تکمیل فرم درخواست و ارائه مدارک و زمانی که اطمینان به دست آوردید که همه چیز مورد تأیید است باید درخواست ویزا را ارسال کنید. فراموش نکنید که وجود نقص در هر کدام از مدارک و فرم درخواست، موجب رد درخواست شما خواهد شد.

اگر درخواست شما مورد تأیید قرار گرفت و توسط سیستم آنلاین کنسولگری آلمان اطلاعات فرم بررسی شد، شرایط برای اخذ ویزای توریستی آلمان مهیا می‌‌شود. فراموش نکنید که فرم‌های مربوط به خردسالان لازم است که توسط هر دو والدین امضا شود. بعد از این‌که وجه ویزا را پرداخت کردید هم یک رسید برای شما صادر می‌کنند. لازم است که تا زمان دریافت درخواست، رسید را همراه خود نگه دارید.

مراحل اخذ ویزای توریستی آلمان

در انتهای کار و بعد از این‌که فرآیند ارائه درخواست تکمیل شود، از طریق یک فرآیند سریع، اطلاعات بیومتریک شما جمع می‌شوند. یک اثر انگشت دیجیتال و همچنین اثر انگشت ۱۰ رقمی از شما گرفته خواهد شد. برای هر متقاضی، این فرآیند کمتر از ۱۰ دقیقه طول می‌ کشد.

بعد از گذراندن تمام مراحل فوق، درخواست شما به کنسولگری ارسال می‌‌شود.

عوامل ریجکت ویزای توریستی آلمان

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است درخواست ویزای توریستی آلمان را ریجکت کنند. از جمله این عوامل می‌‌توان به وجود نقص در فرم‌‌های درخواست اشاره کرد. علاوه بر این، گاهی اوقات فرد متقاضی، مدارک ضعیفی ارائه می‌دهد. سفارت آلمان با بررسی دقیق مدارک متقاضی، تأییدیه را برای آن‌ها صادر خواهد کرد. پوشش ناکافی بیمه مسافرتی و همچنین اقدامات جنایی گذشته یا فعلی از جمله دلایل دیگر هستند که ممکن است درخواست ویزای توریستی آلمان را ریجکت کنند.

مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی آلمان

اگر به دنبال اخذ ویزای توریستی آلمان هستید، لازم است که مدارک مورد نظر را ارائه دهید. داشتن گذرنامه معتبر که کمتر از ۱۰ سال از صدور آن گذشته باشد، یکی از موارد مهم در این زمینه است.

علاوه بر این، ارائه عکس با سایز عکس گذرنامه، کپی فرم درخواست و همچنین شرح دقیق برنامه سفری شما با ارائه گواهی رزرو بلیط پرواز و رزرو هتل در کنار ارائه صورتحساب بانکی اخیر هم سایر مدارکی هستند که از شما درخواست می‌‌کنند. داشتن بیمه نامه درمانی معتبر، مدارک دال بر تمکن مالی و همچنین شفاف سازی هدف شما از سفر، سایر مواردی هستند که در این زمینه باید توسط شما بیان شوند.

نوشتن دیدگاه